w

Nowa skórka Immortal Journey Kayle z LoLa została stworzona z modelu innej bohaterki

Riot stworzył skina dla Kayle, który wykorzystuje model zupełnie innej postaci z gry.


W League of Legends jest ponad 160 bohaterów, a każdy z nich wyróżnia się unikatowymi umiejętnościami, historią, osobowością oraz modelem, który w teorii ma być na tyle wyjątkowy, by łatwo było odróżnić poszczególnych championów podczas walk drużynowych. Twórcy nie raz podkreślali, że przejrzystość rozgrywki jest dla nich szczególnie ważna.

O ile ponowne wykorzystywanie niewydanych wcześniej dodatków kosmetycznych w grach jest zupełnie normalne, tak wielu graczy zdziwiło się, że Riot przerobił starszy model pewnej bohaterki, by stworzyć nową skórkę dla Kayle – Immortal Journey. O co dokładnie chodzi?

Immortal Journey Kayle to Lunar Empress Ashe?

Gracze LoLa wyrazili zaniepokojenie faktem, że ujawniona niedawno skórka do Kayle z serii Immortal Journey, mocno przypomina coś, co już pojawiło się w sklepie. W końcu połączono kropki i okazało się, że skin, a dokładniej jego model w grze, bardzo pasuje do Lunar Empress Ashe, która pojawiła się w League of Legends na początku tego roku.

Jeden z użytkowników Reddita dokładnie przenalizował sprawę i doszedł do wniosku, że najnowszy skin do Kayle faktycznie wykorzystuje istniejące już elementy, tak, jakby Riot postawił na pewnego rodzaju recykling.

Lunar Empress Ashe wydana w styczniu 2023.

Immortal Journey Kayle ujawniona kilka dni temu.

Po przyjrzeniu bohaterkom w grze widać, że podobieństwo jest uderzające – ta sama fryzura i kolor włosów, bardzo podobne stroje w niemalże identycznym odcieniu, a nawet ten sam kolor oczu, gdy porówna się ikonki postaci.

Cała sytuacja mocno wkurzyła niektórych graczy LoLa. Ich zdaniem Riot zachowuje się niepoważnie i przerabianiem starych grafik udowadnia, że chodzi tutaj tylko o pieniądze.

Piep**yć to, weźcie dokładnie ten model i zróbcie z niego Katarinę, Dianę, Lux, Kai’Sę, Vayne, Riven, Caitlyn i LeBlanc. Dodajcie maskę i będzie Lissandra. A potem zmniejszcie ją i przeróbcie jej nogi, będzie Kindred. A jak będzie wyższa, to wyjdzie Soraka. Nogi Soraki po przerobieniu na ptasie dadzą Xayah. A gdy zmienicie to w ogon ryby – będzie Nami. 

Gracze prześmiewczo komentowali całą sytuację, żartując, że większość bohaterek z League of Legends wygląda tak samo, więc niewiele trzeba, by z jednego modelu wytworzyć masę skinów i zarobić grube pieniądze.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends