w

Nowi bohaterowie i reworki w 2023 w LoLu. Kto nadejdzie do gry w następnym sezonie?

Riot Games

Zaplanowane zmiany na rok 2023 w League of Legends. Nadchodzący bohaterowie i reworki.


Sezon 12 właśnie się zakończył, a gracze, testując nowe przedmioty i kilka innych zmian, powoli wchodzą w 2023 rok. Riot Games również planuje na nadchodzący sezon kilka reworków oraz nowe postacie.

Warto jest więc podsumować i opisać wszystko, co na ten moment wiadomo. Chociaż informacji jest na razie niewiele.

Nowi bohaterowie i reworki

Na wstępie warto, jest zacząć od reworków. Na 2023 szykują się przynajmniej 2 duże zmiany postaci. Pierwszą z nich będzie Aurelion Sol. Twórcy przenieśli przeróbkę Gwiezdnego Smoka z końca 2022 roku na początek 2023. Obejmie ona głównie nowe umiejętności, aby poprawić jego gameplay, który na ten moment uważany jest za tragiczny.

Nowego Aurelion Sola zobaczycie wcześnie w przyszłym roku zamiast pod koniec 2022, tak jak początkowo planowaliśmy zgodnie z Roadmapą. Chcemy dać mu nieco więcej czasu, aby rework wyszedł naprawdę dobrze. Przepraszamy, że musicie poczekać nieco dłużej.

Drugi na liście jest Skarner i zapewne wiele osób o tym doskonale wie. Wybrany został w ankiecie na kandydata do reworku i powinien pojawić się w 3 kwartale 2023 roku. Podobnie zresztą jak Udyr w tym roku. Więcej o nim nie wiadomo.

Z reworków na ten moment to tyle. Zapewne deweloperzy będą starali się dodatkowo zmieniać inne postacie, które nie pasują już do League of Legends. Oczywiście w mniejszym stopniu niż pełny rework, a bardziej dotknięcie pewnych umiejętności. Dobrym przykładem takich zmian może być Swain, Olaf lub Taliyah.

Nadchodzące postacie

W 2023 na graczy czekać będą także nowe postacie. Większość z nich pozostaje jeszcze poza okiem graczy, ale są wyjątki. Wśród nich jest nowa Darkinka, której zapowiedź ujawniona została już jakiś czas temu i jest nią epicki sztylet. Ma być ona też mniej ludzka niż pozostali reprezentanci tej rasy.

Drugą zapowiedzią jest wspierający, którego płeć określona została, jako mężczyzna. Twórcy potwierdzili, że będzie on używać magii ognia, aby leczyć sojuszników. Cechą wyróżniającą go będzie też słodki wygląd. W Lidze pojawić ma się na początku przyszłego roku.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends