w

Nowy system przepustek z League of Legends po raz kolejny je osłabia. Co zauważyli gracze?

Gracze są sfrustrowani nadchodzącymi zmianami, które dotkną przepustek. Jaki ukryty nerf trafi do gry tym razem?


Przepustki w League of Legends są jednymi z głównych atrakcji, które Riot w ostatnim czasie oferuje fanom. Co jakiś czas w grze mają miejsce wydarzenia, które zazwyczaj wprowadzają nowe tematyczne skiny, a gracze przez określony czas mogą zdobywać punkty, które następnie można wymienić na zawartość w warsztacie Hextech.

Każda kolejna przepustka nieco różni się od poprzedniej, a zmiany niekoniecznie są pozytywnie odbierane przez graczy. Poprzednie wydarzenie Debonair powiązane było z kluczową zmianą – od momentu jej wprowadzenia tokeny zdobywało się nie za zwyciężanie i rozgrywanie gier, a za spędzony w nich czas.

Gracze szybko zauważyli, że system jest niedopracowany i byli sfrustrowani tym, że Riot go zaimplementował (Dlaczego gracze LoLa narzekają, że nowa przepustka to scam? Nowy system ma być nieopłacalny).

Mimo że społeczność ma jeszcze okazję zdobywać punkty prestiżu w przepustce Festyn Księżyca 2022, Riot poinformował, że kolejne wydarzenie wprowadzi zupełnie nową walutę. Oznacza to kompleksowe przebudowanie nagród, do których przyzwyczajeni byli gracze. Ci zaś już teraz zauważyli, że plany Riotu po raz kolejny ujmują wartości kupowanym przepustkom.

W jaki sposób Riot znowu znerfi przepustki?

KenAdamsNSA odpowiedzialny między innymi za wydarzenia, które trafiają do League of Legends, poinformował w jednym ze swoich wpisów, jak będą wyglądały nagrody w kolejnych przepustkach. Gracze nie będą mogli zdobywać już punktów prestiżu, a te zostaną zastąpione Mityczną Esencją.

Przepustki będą pozwalały na zdobycie 25 Mitycznej Esencji, a opcja zakupu 100 pojawi się w sklepie za tokeny. Są pewne wariacje, które eksplorujemy w sklepie, ale aktualnie przychylamy się ku temu rozwiązaniu.

Gracze zauważyli, że z tym rozwiązaniem jest pewien problem. Misje w przepustkach będą oferowały zaledwie 25 Mitycznej Esencji, które mają znacznie mniejszą wartość od 25 punktów prestiżu i 2 Gemstone’ów (łączna wartość nagród to odpowiednik 45 ME). Oznacza to, że fani, którzy kupują przepustki, stracą prawie połowę tego, co dotychczas otrzymywali.

W sieci można znaleźć wiele komentarzy, które bezpośrednio odnoszą się do stale spadającej wartości kolejnych przepustek.

Chciwość nigdy się nie zatrzymuje. Riot uczy się i ewoluuje tak samo, jak zrobiło to EA.

Do wprowadzenia kolejnego wydarzenia jest jeszcze sporo czasu, jednak nie wiadomo, czy Riot zdecyduje się zareagować na krytykę graczy. Wielu fanów dalej uważa, że zakup przepustki jest jednym z najlepszych wyborów, jaki można dokonać, kiedy chce się wydać na coś swoje RP.