w

Od 5 lat w LoLu nie pojawiła się tego typu postać. Gracze proszą, by Riot coś z tym zrobił

Jeden z graczy zwrócił uwagę na to, że twórcy od dawna nie stworzyli bohatera z tego regionu.


Fabularnie Freljord to okrutna i bezlitosna kraina kojarzona z wiecznym zimnem i mrozem. Mimo że we Freljordzie żyje wiele różnych plemion, to najważniejszym konfliktem jest trójstronna wojna domowa, która zadecyduje o przyszłości wszystkich. W tym momencie na czele klanów stoją księżniczki: Ashe, Lodowa Łuczniczka, Lissandra, Lodowa Derwisza i Sejuani, Furia Zimy.

Można śmiało powiedzieć, że lodowa kraina jest niesamowicie bogata w charakterystycznych bohaterów. Dobrym przykładem może być Anivia, dobrotliwy, skrzydlaty duch, który stawia czoło niekończącym się cyklom życia, śmierci i odrodzenia, by chronić Freljord, Volibear, uosobienie burzy, który panował na pokrytych śniegiem ziemiach zanim śmiertelnicy pojawili się w tych miejscach czy Braum – champion silny i odważny, ale zarazem sympatyczny i o wielkim sercu, że aż trudno go nie lubić.

Freljord jest pełen silnych wojowników i wojowniczek, przeróżnych stworów, duchów czy bóstw. Wydawać by się mogło, że jest to ogromna kopalnia pomysłów na unikatowych bohaterów, którzy mogliby pojawić się w League of Legends nawet w najbliższym czasie.

Niestety z jakiegoś powodu Riot nie tworzy postaci związanych z tym miejscem i części graczy się to bardzo nie podoba.

Brak nowych bohaterów z Freljordu

Jeden z graczy LoLa poruszył temat championów, którzy fabularnie pochodzą z Freljordu. Mimo że region ten jest tak charakterystyczny i każdy fan Ligi go kojarzy, to z jakiegoś powodu Riot nie robi postaci, które z niego pochodzą.

Potrzebujemy nowego championa z Freljordu. Ostatnim, który z niego pochodził, był Ornn, którego wydano 5 lat temu. 

Mimo że niektórym trudno w to uwierzyć, to Ornn faktycznie został wydany już prawie 5 lat temu. Data jego premiery to dokładnie 23 sierpnia 2017 roku.

To naprawdę wielka szkoda, biorąc pod uwagę bogactwo postaci z Freljordu, które można by stworzyć i dodać do gry. 

Gracz wymieniał różne frakcje, w tym plemiona dowodzone przez Ashe czy Sejuani. Nie zabrakło bogów i wszelkich nieśmiertelnych istot, takich jak Anivia czy Volibear.

Warto wspomnieć, że społeczność niejednokrotnie wymyślała naprawdę genialne koncepty championów, którzy pochodzili właśnie z Freljordu. Oto przykładowe z nich:

Nie można zapominać, że nie tylko lodowa kraina była i jest poszkodowana od dłuższego czasu. Jeszcze do niedawna Pustka też nie cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony twórców. Przez Bel’Veth przez długi czas nie było żadnego championa powiązanego z Voidem.

Trudno powiedzieć kiedy pojawi się nowy bohater powiązany z Freljordem. Na pewno Riot nie zapomniał o tej charakterystycznej krainie – być może za jakiś czas odbędzie się wydarzenie fabularne związane z tym regionem i to właśnie wtedy wydana zostanie tematyczna postać.