w

Od patcha 10.5 LoL sam minimalizuje się w trakcie gry. Gracze znaleźli sposób, by rozwiązać ten problem

Gra minimalizuje się w losowych momentach od patcha 10.5.


Problem z klientem lub samą grą to to, co zdecydowanie odbiera przyjemność z rozgrywki. Riot często potrzebuje czasu, by pewne błędy wyłapać i naprawić, dlatego gracze szukają rozwiązań tymczasowych, które pomogą z obejściem pewnych usterek.

Jak poradzić sobie z problemem minimalizowania się LoLa?

Gracze zauważyli, że od patcha 10.5 pojawił się problem losowego minimalizowania się LoLa w trakcie rozgrywki. Wiele osób myślało, że może być to wina ich sprzętu, jednak problem pojawiał się u coraz większej ilości osób.

Jeden z graczy opisał sytuacje, gdzie gra potrafi schować się do paska w kompletnie przypadkowym momencie, np. gdy gracz po prostu chce przejść postacią na linie. Problem jest niezwykle irytujący, szczególnie jeśli wystąpi podczas jakiejś ważniejsze akcji. Wiadomo czym może się skończyć minimalizowanie gry w czasie poważniejszej wymiany z przeciwnikiem.

Część użytkowników, których dotknął opisany problem, załamała ręce i prosiła o jakiekolwiek rady, które chociaż chwilowo pomogą z minimalizowaniem się gry (do momentu, gdy Riot przyjrzy się sprawie).

Odkąd pojawił się patch 10.5 gra z jakiś powodów minimalizuje się, czasem po 2 razy w każdym czemu. Czy ktoś też tego doświadczył i wie jak to naprawić? Nigdy nie miałem tego problemu w poprzednich aktualizacjach, nie zmieniałem też żadnych skrótów klawiszowych ani mojego sprzętu.

ZOBACZ – Najdziwniejsze broken mechaniki w League of Legends, które mogłyby zniszczyć LoLa na zawsze

Pod postem o problemie pojawiło się prawie 200 komentarzy, wśród których większość to opisywanie sytuacji, gdzie losowe minimalizowanie się LoLa zepsuło komuś grę.

Gracze postanowili znaleźć jakiś sposób na rozwiązanie wspomnianego problemu. Próbowano wielu rzeczy. Proponowano zmiany ustawień klienta (które ostatecznie nie pomagały), ustawień Windowsa czy przeczyszczenie komputera.

Komentujący podkreślali, że problem występuje tak samo na starych laptopach, jak i na nowych komputerach, które znoszą o wiele bardziej obciążające gry.

Ostatecznie okazało się, że rozwiązaniem problemu może być przełączenie gry na tryb okna bez krawędzi.

ZOBACZ – Gracze LoLa wybrali postacie do reworków. To oni zostaliby teraz zmienieni

Jeden z graczy napisał:

Spróbowałem grać w trybie okienkowym bez krawędzi i wydaje mi się, że to rozwiązuje ten problem. Ale kiedy gram na starym laptopie fpsy spadają z 60 na 15 :(. Dla tych z dużo lepszym sprzętem może to pomóc dopóki Riot nie naprawi tego problemu!

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends