Ostatnie nerfy zmiotły tę postać z planszy. Najgorszy MID w LoLu nie dostanie póki co wzmocnienia

League of Legends

Reklama

Ostatnie nerfy raz jeszcze pogrzebały tę postać.

Reklama


W aktualizacji 11.14 Riot postanowił znerfić znaną zabójczyni z League of Legends. Szybko okazało się, że zmiany bardzo odbiły się na jej winratio. Ogromny spadek wiąże się bezpośrednio z wprowadzonymi zmianami.

Co jednak ciekawe, dzisiaj poznaliśmy już szczegółowy opis patcha 11.15. Nie ma w nim słowa o Akali, która obecnie jest jednym z najgorszych wyborów na środkową linię. Potwierdza się więc, że postać ta sprawia Riotowi ogromne trudności.

Tragiczna sytuacja Akali

Akali od początku swojego pobytu na Summoner’s Rift nie miała łatwego życia. Przez lata Riot próbował ją naprzemiennie buffować i nerfić z nadzieją, że w końcu będzie jakkolwiek zbalansowana (całą historię postaci, która wprowadziła do LoLa naprawdę sporo świeżości, można przeczytać tutaj – Dash, który na zawsze zmienił LoLa. Riot mówi o niej jako o najbardziej ambitnym asasynie w historii).

Reklama

Po latach niewiele się zmieniło, wciąż zdarzają się sytuacje, że po nerfach bohaterka osiąga tragiczne win ratio i staje się jednym z najsłabszych championów. Tak było i teraz.

Warto przypomnieć, co dokładnie zmieniło się w aktualizacji 11.14:

Ostatnia seria zmian wprowadzona w patchu 11.6 zrównała Akali z innymi bohaterami wśród graczy przeciętnych i elitarnych, ale wciąż trzeba się z nią liczyć w profesjonalnych rozgrywkach. Poniższe zmiany nieco spowolnią szybkość, z jaką Akali jest w stanie zadawać swoje pełne obrażenia eksplozywne, co pozwoli jej wrogom na kontratak.

  • Q — TECHNIKA PIĘCIU CIĘĆ
    • [USUNIĘTO] Doskok i użycie: Technika Pięciu Cięć nie może już zostać użyta podczas wykonywania doskoku umiejętności E — Salta Shurikena.
  • R — SKRYTOBÓJCZE WYKOŃCZENIE
    • Minimalne obrażenia podstawowe przy ponownym użyciu: 75/145/215 pkt.  60/130/200 pkt.
    • Maksymalne obrażenia odstawowe przy ponownym użyciu: 225/435/645 pkt.  180/390/600 pkt.

Te zmiany sprawiły, że statystyki Akali szybko się posypały. Dziś bohaterka na środkowej alei (jej główna pozycja) wygrywa jedynie 46% gier w dywizjach Platyna+. Jest to niesamowicie kiepski wynik, który czyni ją nie tylko jedną z najgorszych midlanerów, ale także jedną z najgorszych postaci ogólnie w grze.

Czy po raz kolejny Riot praktycznie uśmiercił Akali za pomocą nerfów? Patrząc po jej ogólnych statystykach, można stwierdzić, że tak. Nie od dziś wiadomo, że twórcy balansują grę w dużej mierze pod scenę profesjonalną, a tam bohaterka była wciąż bardzo silna. Zmiany odbijają się na przeciętnych graczach, co widać po win ratio i znaczącym spadku pick ratio.

Akali wielokrotnie pokazała, że jest niesamowicie trudna do zbalansowania, przez co część graczy uważa, że jest postacią, która ma po prostu źle zaprojektowany zestaw umiejętności.

Fani mają nadzieję, że Riot wkrótce znów zainteresuje się ich ulubioną zabójczynią i ponownie spróbuje zmienić jej umiejętności tak, by choć trochę zbliżyć się do zbalansowanego stanu.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej