w

Pierwsza afera wokół Worldsów już za nami. EU pokłóciło się z NA i zablokowano największe forum LoLa

Riot Games

Reddit został zablokowany z powodu afery wokół Mistrzostw Świata 2022.


Wczoraj rozpoczął się największy turniej w League of Legends, czyli Mistrzostwa Świata 2022. Budzą one zazwyczaj wiele emocji, a tam, gdzie emocje, znajdą się i kontrowersje. Tych nie zabrakło już na starcie.

Gracze z Europy zaczęli śmiać się Ameryki i w wyniku wielkiej wojny praktycznie wszyscy stracili dostęp do Reddita. Jak do tego doszło?

EU vs NA

Od wielu lat gracze największej gry MOBA na świecie kłócą się o bycie najlepszym po Korei regionem w grze. Worldsy mogą być tutaj najlepszym rozwiązaniem konfliktu, ponieważ to właśnie tam biorą udział reprezentanci serwerów. Jeżeli oczywiście weźmie się pod uwagę siedzibę drużyny, a nie to, że w Ameryce gra sporo Europejczyków i Koreańczyków.

Tym razem drugi mecz w turnieju rozegrał się pomiędzy tymi dwoma regionami. Stary kontynent reprezentowało Fnatic, a NA Evil Geniusess. Chociaż EG starało się bronić, to przewaga umiejętności pomarańczowych była ogromna. Z tego powodu spotkanie zakończyło się przed 30 minutą i to bez barona.

Na największym forum społecznościowym, które obserwuje 6 milionów osób, zawrzało. Posypały się komentarze „EU > NA” i chociaż szybko usuwane, to moderatorzy nie nadążali z tą czynnością.

Warto tutaj dodać, że takie porównywanie regionów jest od dwóch lat zabronione w regulaminie. Ostatecznie na krótki okres całość zablokowano i udzielać się mogli tylko zatwierdzeni użytkownicy.

Na ten moment wszystko wróciło do normalności, ale sam incydent został zapamiętany i rozszedł się viralem w mediach społecznościowych. Być może, gdyby nie ten krok, to wszystko przeszłoby bez echa.

Natomiast jeżeli chodzi o kibiców z europy, to mogą się cieszyć. Zarówno MAD Lions, jak i Fnatic wygrali swoje dwa pierwsze spotkania i mają ogromne szanse na zakwalifikowanie się do fazy grupowej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends