w

Po co w League of Legends creep block i czy na pewno jest potrzebny? Gracze mają wątpliwości

Creep block – element gry, który pozostał znienawidzony przez naprawdę wielu graczy League of Legends.


Creep block można przetłumaczyć jako “blokowanie przez miniony”. Starsi gracze z pewnością mieli styczność z tym elementem gry. Kiedy działa on na korzyść gracz jest zadowolony, lecz kiedy pomaga przeciwnikowi uciec, powoduje frustrację.

W konkurencyjnej dla League of Legends grze o nazwie DoTA 2 blokowanie creepów jest istotną mechaniką pozwalającą na ograniczenie możliwości farmy przeciwnika. Jak sytuacja wygląda w League of Legends?

Czym jest creep block i dlaczego gracze go nienawidzą?

Creep block polega na blokowaniu się bohatera o miniony, przez co często gracz nie może dogonić przeciwnika bądź przed nim uciec. Często podobna sytuacja może kompletnie odwrócić wynik rozgrywki, więc zrozumiałe jest to, że wspomniana “mechanika” może doprowadzić do frustracji.

Dlaczego jednak słowo mechanika zostało wzięte w cudzysłów? Mechanika z założenia jest elementem rozgrywki, którą gracz może pojąć i w jakiś sposób wykorzystać. Tak jak na przykład ma to miejsce we wspomnianej wcześniej grze od Valve. Tymczasem creep block jest czymś kompletnie nieprzewidywalnym.

ZOBACZ – Wyciekł splash art następnego bohatera League of Legends, czyli Yone w pełnej okazałości

Riot deklarował w przeszłości, że możliwość blokowania się o stwory nie zostanie usunięta z gry, ponieważ bez niej czuliby, że gra traci na interaktywności. Gracze przyznali, że jest to zgodne z prawdą, ale jednocześnie stwierdzili, że mechanika ta, nie powinna być tak niekontrolowaną czy w żaden sposób nieuniknioną.

Jeśli Riot chce powiedzieć, że creep block jest dobry, ponieważ sprawia on, że miniony są “prawdziwe”, to powinien on je poprawić. W tym momencie kompletnie nie oddają one odczucia “prawdziwości”. Przez większość czasu muszę trzymać się z dala od mojej fali minionów, ponieważ nie mam pojęcia, kiedy gra zdecyduje zablokować mnie w stworach, kiedy spróbuję któregoś dobić.

Sam creep block więc pozostanie w grze. Dodatkowo świadczą o tym umiejętności niektórych bohaterów oraz czar przywoływacza – Ghost. Nie wydaje się również, aby twórcy mieli w planach poprawienie wchodzenia w interakcję ze stworami. Mimo to problem znajduje się w grze od naprawdę dawna i gracze jednogłośnie uważają, że twórcy powinni się nim zainteresować.