w

Po pół roku będą zmiany. Krytyczna sytuacja bohatera, który przegrywa najwięcej gier od 3 lat

Z jednej strony mamy Morganę, która praktycznie na pewno dostanie nerfy. Z drugiej postać, która może się spodziewać buffów.


Przez ostatnie kombinacje Riotu z balansem, w League of Legends pojawiło się wiele dziwnych anomalii. A to nagle ktoś wygrywa nienaturalnie dużo meczów, ktoś inny praktycznie znika z LoLa, a jeszcze innym spada współczynnik ilości wygranych gier.

Dzisiaj o tym trzecim przypadku. Chociaż bohater nie był zmieniany od stycznia 2021, to ilość wygrywanych przez niego gier spadła i to naprawdę drastycznie.

DANE Z RANKEDÓW, WSZYSTKICH RANG

Pierwszy raz od trzech lat postać przegrywa tak dużo gier. Dlaczego jeszcze nie otrzymała zmian? Cóż, mówimy tutaj o bardzo ryzykownym picku, czyli Ryze, a jak wszyscy dobrze wiemy, Riot naprawdę boi się bardziej kombinować z tym bohaterem – Jedyna postać w LoLu, która była reworkowana aż 6 razy i która doprowadzała Riot do płaczu

Będą zmiany, ale nie teraz

Riot podchodzi do Ryze’a z dużym dystansem. Raczej nie należy się spodziewać 7 reworku, ale kto wie, w końcu już 6 razy próbowano, to dlaczego nie podjąć walki raz jeszcze. Z wypowiedzi Rioterów dowiadujemy się, że Ryze jest na celowniku, ale póki co deweloperzy czekają na statystyki po zmianie runy Phase Rush.

„Co do Ryze uważam, że jest niezłym kandydatem do zmian, ale przede wszystkim musimy zobaczyć, jak zmiany runy Phase Rush wpłyną na jego stan.”

Zanim Riot się zabierze za Ryze’a, zapewne minie pół roku od jego ostatnich zmian. Na ten moment kompletnie nie wiadomo, jak postać zostanie zbuffowana, ani kiedy dokładnie. Można się jedynie domyślać, że zmiany będą bardzo delikatne. Jak pokazuje historia Ryze, łatwo z nim przegiąć.

Ryze na ten moment uznawany jest za trollpicka

Ryze nie ma ostatnio łatwego życia. Na lolalytics.com przeczytać można, że aktualna sytuacja championa jest opłakana. Jego win ratio wynosi około 42-44% (w zależności od linii), a bohater znajduje się w D tierze. Na midzie wybierany jest w zaledwie 2% gier, natomiast na topie – w 0,8%.

Gracze zauważyli, że postać nie radzi sobie najlepiej i zaczęli nawoływać, by pickowanie Ryze’a na rankedzie uznawać za trollowanie.

Jeden z graczy napisał posta, w którym porównał słabą sytuację wspomnianego bohatera do Disco Nunu.

Porównajcie sobie:

  • Ryze: 43% winrate
  • Disco Nunu: 32,4% winrate

Riot powinien dać opcję reportu dla osób, które wybierają Ryze’a na rankedach. Liczyłoby się to jako połowa normalnego reportu. Dziękuję za uwagę.

Wielu komentujących było w szoku, że tak znany i memowy pick jak Disco Nunu w tak niewielkim stopniu odstaje od Ryze’a, którym ludzie grają zazwyczaj na poważnie. Oczywiście wezwanie do wprowadzenia nowego typu reporta nie jest w pełni poważne, ale zwraca uwagę na to, w jak kiepskim stanie znajduje się bohater artykułu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends