w

Świetna reakcja supporta z LoLa stała się viralem. Sona obroniła swojego ADC własnym ciałem

Filmik z zagraniem Sony stał się bardzo popularny w społeczności LoLa. Dlaczego?


Dolna aleja na Summoner’s Rift wyróżnia się tym, że walczą na niej aż 4 osoby. Często powodzenie akcji zależy od dogadania się w duo oraz synergii supporta ze strzelcem. Postacie wsparcia często kojarzą się z ochranianiem sojuszniczego ADC czy to za pomocą tarcz i leczenia, czy nierzadko własnym ciałem, gdy z oddali leci wroga umiejętność.

Niektórzy gracze biorą sobie do serca rolę wspierającego i robią wszystko, co w ich mocy, by ochronić swojego strzelca. Nierzadko w internecie pojawiały się widowiskowe zagrania, na których było widać zarówno odwagę, jak i świetny refleks graczy supporta (na przykład: Widowiskowe zagranie Renaty z LoLa. Tak powinien grać prawdziwy support?).

W sieci zamieszczono kolejny filmik tego typu. Tym razem to Sona popisała się szybką reakcją i uratowała swojego ADC. Co dokładnie się stało?

Szybka reakcja Sony z LoLa

Gracz o pseudonimie Avastra28 zamieścił w internecie krótki filmik, który przedstawia akcję na dolnej alei.

Na bocie widać Caitlyn i Sonę z jednego teamu, oraz Nautilusa i Sennę z drugiego. W pewnej chwili tank ultuje przeciwnego ADC i wbija się w niego ze swojego Q. Dochodzi do walki, podczas której ginie Senna, a Caitlyn traci praktycznie całe HP. Bohaterka jest na dobicie jednym autoatakiem, więc Nautilus decyduje się gonić ją, ponieważ chce by walka skończyła się choć jednym zabójstwem dla jego teamu.

Na rzece Caitlyn wydaje się zupełnie bezbronna – sekundy dzielą ją od bycia złapaną przez Q przeciwnika. Na szczęście Sona reaguje wystarczająco szybko.

Support używa Flasha tak, by zasłonić sobą umiejętność przeciwnika. Caitlyn nie zostaje trafiona, a co za tym idzie – przeżywa akcję. Żeby tego było mało, na koniec zdobywa killa.

Społeczność League of Legends bardzo lubi tego typu filmy, ponieważ przedstawiony wyżej klip szybko stał się popularny i zdobył ponad 4 tysiące pozytywnych reakcji w niecałą dobę.