w

Projektant postaci LoLa zaskakuje graczy słowami: “ADC nigdy nie powinni chodzić na bota”

Riot Games

Gracze zaskoczeni słowami jednego z pracowników Riot.


Zapewne każdy gracz League of Legends przyzwyczaił się już do obecnego rozkładu postaci na Summoner’s Rift, gdzie na bocie zazwyczaj znajdą się strzelcy, a nie tanki lub assassini.

Teraz okazuje się, że jeden z pracowników zajmujących się tworzeniem nowych postaci poinformował graczy, że tak naprawdę żaden ze strzelców nie powinien być na bocie. O co w tym wszystkim chodzi?

Strzelcy nie powinni być na bocie?

Raczej nikt nie wyobraża sobie, aby rola ADC grana była na innych liniach, niż jest obecnie. Chociaż istnieją takie wyjątki, jak Graves, Kindred czy też Akshan, postacie te zaprojektowane były z myślą o lesie lub solowych liniach. Jest jednak wielu strzelców, którzy nie mają szans bez wsparcia. Dobrym przykładem może być tutaj Jhin z zerowym escape i jednym łatwym do ominięcia cckiem.

Teraz Riot Blizz w wypowiedzi na Twitterze stwierdził, że jeżeli chodzi o statystyki, to nie powinny być grane na ADC.

Używam terminu dolna linia w odniesieniu do roli od ponad 5 lat. Kiedy ludzie odnoszą się do tego jako adc, zamykają się w mentalności, że tylko ten jeden typ bohatera (strzelcy) może tam trafić, podczas gdy w rzeczywistości, bazując na danych, strzelcy nigdy nie powinni iść na bota

Prawdopodobnie chodzi tutaj o statystyki innych niestandardowych postaci w roli strzelca, którzy radzą sobie często lepiej niż ADC. Kiedyś występowała tam między innymi Syndra, która radziła sobie naprawdę dobrze, a teraz po raz kolejny, powrócił tam Ziggs. Wspomniał o tym Renato Perdigao, na co właśnie odpowiedział pracownik.

Co ciekawe możemy zauważyć podobne odniesie w kliencie LoLa. W angielskiej wersji rola ADC nazwana jest bottom, a nie jak w polskim kliencie strzelec. Riot oficjalnie podaje, że jest to dolna aleja, a gracze przyzwyczaili się, że chodzi o strzelca, bo wybierani są oni tam najczęściej, z tego powodu wynika wiele nieścisłości.