Ranking najbardziej znienawidzonych bohaterów League of Legends. Kto jest w top 3?

League of Legends

Reklama

Które postacie z LoLa wzbudzają w społeczności negatywne emocje?

Reklama


W tytule z tak ogromną liczą graczy naturalne jest to, że nie każda postać spodoba się wszystkim fanom. Jedni bohaterowie znacznie lepiej przypadają do gustu społeczności, inni natomiast są mało popularni lub wzbudzają negatywne emocje.

Obecnie w League of Legends jest ponad 150 różnych championów, a Riot chce, by każdy z nich był na swój sposób wyjątkowy. Projektowanie nowych postaci jest trudne, więc zdarzają się sytuacje, że zestaw umiejętności najnowszego bohatera bywa irytujący, zbyt mocny lub po prostu nie podoba się graczom.

Poziom nienawiści do postaci też bywa różny. Gracz LoLa zapytany o to, którzy bohaterowie są najbardziej znienawidzeni i powinni zostać usunięci, zazwyczaj bez problemu poda kilka przykładów.

Reklama

Ranking znienawidzonych championów

Społeczność League of Legends często nie lub postaci, które w jakiś sposób polegają na niewidzialności. Sporo obrywa się także bohaterom, którzy kojarzą się z toksycznymi mainami z 7 poziomem maestrii.

Pierwsze miejsce rankingu nie jest jednak związane ani ze znikaniem, ani z byciem graczem podobnym do tych z memów o Yasuo. Najwyższe miejsce na podium zajęła Yuumi, niepozorna kotka, która od 2019 roku irytuje graczy na całym świecie.

Dlaczego ludzie nie lubią Yuumi? Według niektórych jest po prostu zbyt łatwa do gry, nie wymaga dużego zaangażowania w rozgrywkę, a osoby grające nią czasem nie robią nic poza wciskaniem przycisku „E” na klawiaturze. Oczywiście nie znaczy to, że każdy fan kotki nie ma pojęcia o grze lub jest leniwy. Nie zmienia to jednak faktu, że bohaterka jeszcze długo będzie najbardziej znienawidzoną postacią w League of Legends.

Drugie miejsce zajmuje Akali, czyli zabójca z bardzo charakterystycznym zestawem umiejętności. Praktycznie każdy kojarzy tę bohaterkę i najpewniej sam przekonał się, że potrafi być irytująca. Historia projektowania i zmieniania Akali jest jednak bardzo interesująca, więc warto się z nią zapoznać – Dash, który na zawsze zmienił LoLa. Riot mówi o niej jako o najbardziej ambitnym asasynie w historii.

Trzecie miejsce w rankingu należy do Yone. Brat Yasuo szybko zdobył ogromną popularność, a co za tym idzie – sporą grupę antyfanów. Gracze narzekają na jego zestaw umiejętności, twierdzą, że jest niezbalansowany i potrafi naprawdę wkurzyć. Dodatkowo fani bohatera kojarzą się z mainami Yasuo, a ci od lat są wyśmiewani przez społeczność. O tym, dlaczego Yone bywa irytujący, pojawiły się osobne artykuły, np. Problem, który gracze LoLa dostrzegają w Yone. Co jest nie tak z bohaterem?.

Kolejne miejsca w rankingu należą do Shaco, Teemo czy Mastera Yi. Nie mogło zabraknąć także brata Yone – Yasuo, który znalazł się na miejscu 7.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej