w

Riot bacznie obserwuje Viego i pozwoli mu na granie na innych liniach, niż dżungla, ale z umiarem

Riot Games

Viego na celowniku Riotu, którzy bacznie obserwują jego postępy w świecie League of Legends.


Zrujnowany Król został stworzony, aby dobrze radzić sobie w lesie i właśnie tam spędzać większość czasu. Powszechnie obecny jest jednak na dwóch innych liniach.

W związku z tym gracze zapytali jednego z pracowników Riotu, co o tym sądzi. Jak się okazuje, wcale im to nie przeszkadza, ale do pewnego czasu. Co musi się zmienić, aby dostał osłabienie?

Viego obserwowany przez deweloperów

Najnowsza postać w League of Legends zdecydowanie cieszy się dużą popularnością. Ogrywana jest przez graczy nie tylko w dżungli, do której została stworzona, ale również na środku oraz w górnej alei. Oprócz dużej popularności jest tam także niezwykle silny i według strony op.gg, lepiej radzi sobie na TOPie niż Irelia, Maokai lub Shen, a na MIDzie znajduje się nad Yasuo, Ekko, Zoe i Viktorem.

ZOBACZ – Riot odpowiada, gdzie się podziało Rod of Ages i dlaczego zostało usunięte

Zapytany o ten stan rzeczy Riot August opisał sytuację Viego w kilku prostych zdaniach.

W tej chwili Viego MID ma o 1-1,5% wyższe Win Rate niż dżungla, ale to nie oznacza, że dżungla jest zła, a MID OP. To tak jakby powiedzieć, że Ekko na dżungli jest zły, ponieważ na środku wygrywa częściej.

Obserwujemy Viego na liniach i dostosujemy się w razie potrzeby. Chcemy przede wszystkim, aby był dobrym leśnikiem, ale mamy nadzieję, że możemy mu też pozwolić na obecność w alejach, ponieważ jest wielu graczy, którzy go tam lubią (zakładając, iż nadal możemy sprawić, że dżungla będzie dobra i nie będzie problemem elastycznej gry w pro-playu). Gdybyśmy byly zmuszeni do osłabienia linii, prawdopodobnie uderzylibyśmy w “minion sustain”.

Rioter odniósł się również do jego pasywki, którą wielu graczy uważa tylko i wyłącznie za darmowy reset superumiejętności. Twierdzi, że na ten moment tego nie dostrzega, ale jeżeli faktycznie tak jest, problem zostanie rozwiązany w przyszłości.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends