w

Riot będzie ratował postać z najgorszym winrate w LoLu. Co i kiedy się zmieni?

Reklama

Twórcy ujawnili, że pracują nad Lillią. Jaki cel ma przyszła aktualizacja bohaterki?

Reklama


Przypadek Lillii jest naprawdę ciekawy. Przez jakiś czas była uznawana za najlepiej zbalansowaną postać w League of Legens, ponieważ przez wiele miesięcy od premiery nie dostawała żadnych buffów ani nerfów. Riot chwalił się, że bohaterka jest zaprojektowana na tyle dobrze, że sprawdza się na profesjonalnej scenie oraz sprawia satysfakcję zwykłym graczom (zobacz: Lillia jest perfekcyjnie zbalansowana? Riot szczerze o tym, jak udało się to osiągnąć).

Stan Lilii zaczął się jednak pogarszać i z postaci idealnie zbalansowanej, stała się championem, który przegrywa najwięcej gier ze wszystkich w całym League of Legends. Wydawać by się mogło, że wystarczyłby tutaj zwykłe buffy, jednak sytuacja jest o tym skomplikowana, że bohaterka jest naprawdę silna na scenie profesjonalnej. Riot postanowił popracować nad tym przypadkiem.

Zmiany Lillii w patchu 11.14

Rioter Jeevun 'Jag’ Sidhu w jednej ze swoich wypowiedzi zdradził, że bohaterka ma otrzymać zmiany w aktualizacji 11.14. Twórcy chcą, by postać stała się silniejsza w solo kolejce. Rioter napisał:

Aktualnie testujemy również zmiany Lillii, co do których jesteśmy naprawdę mocno przekonani. Mają one podobny cel do planowanych zmian Luciana – chcemy sprawić, aby bohaterka nie była tak kluczowym wyborem na profesjonalnej scenie, a mocniejsza w solo kolejce. Póki co planujemy wydać je w 11.14.

Ogólnymi założeniami zmian było zredukowanie tego, jak często Lillia pojawia się na profesjonalnej scenie, a także zwiększenie jej współczynnika wygranych w solo kolejce poprzez zwiększenie wytrzymałości i skalowania oraz zmniejszenie prędkości czyszczenia jungli we wczesnych fazach gry.

Zdolność pasywna Lillii dostanie status regeneracji, kiedy DoT jest aktywowane, większe bazowe obrażenia i skalowanie AP. Prędkość poruszania się Q jest osłabione w early, ale przelicznik AP został NAPRAWDĘ wzmocniony. Znalazły się również ogólne wzmocnienia obrażeń czy znerfienie cooldownu E oraz R.

Jeden z graczy zapytał, czy wspomniane zmiany oznaczają, że bohaterka będzie częściej grana na topie lub midzie na profesjonalnej scenie. Rioter odpowiedział:

Reklama

Szukamy sposobów, które pozwolą nam utrzymać te zmiany, a jednocześnie nie sprawić, że Lillia na alei będzie silniejsza od tej w jungli. Dalej chcemy umożliwić granie w ten sposób tym, którym się to podoba, jednak tak jak wspomniałeś – jest naprawdę spore ryzyko, że bohaterka dalej będzie elastycznym wyborem, co może przyczynić się do dalszego wzrostu jej popularności na profesjonalnej scenie.

Jak obecnie radzi sobie bohaterka? Ci, którzy śledzili stan Lillii wiedzą, że ta nie miała ostatnio łatwo na Summoner’s Rift. Jest aktualnie najgorszą postacią pod względem win rate, które wynosi 45,7%.

Według stron lolalytics.com pick rate Lillii wynosi 1,26%, a ta pojawia się w jungli w 91,6% swoich gier. Jej ban rate osiągnął 0,23%.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends