w

Pięć najciekawszych postaci z fabuły, które mogłyby zostać wprowadzone do Lola jako nowe postacie

Lore League of Legends jest niesamowicie rozbudowane i posiada wiele ciekawych postaci, które mogłyby pojawić się jako grywalni bohaterowie.


Nie trzeba nikomu udowadniać, że fabuła Runeterry to kopalnia ciekawych konceptów, charyzmatycznych bohaterów i niesamowitych stworzeń. Twórcy LoLa wykreowali barwny świat, który skrywa wiele tajemnic. Masa lokalizacji to również dziesiątki wyjątkowych bohaterów, którzy mają nierzadko rozbudowaną fabułę, różne przedstawiające ich grafiki czy są powiązani z grywalnymi championami League of Legends.

Riot nierzadko dodawał do gry bohaterów, którzy pojawiali się w lore wiele lat wcześniej. Świetnym przykładem może być Senna, która początkowo znana była jako zmarła żona Luciana. Do gry dodany został także brak Yasuo – Yone, który wielokrotnie przewijał się w fanowskich teoriach. Kto jeszcze mógłby stać się grywalną postacią? Przykładów jest naprawdę sporo. Oto kilka z nich.

Postacie, które mogłyby pojawić się na Summoner’s Rift

Vrynna

Vrynna to naprawdę ciekawa postać o silnym charakterze. Powiązana jest z Freljordem i przewodzi klanem w plemieniu Zimowych Szponów. Bohaterka potrafi władać różną bronią, w tym m.in. włócznią i porusza się na bestii o nazwie Drüvask (podobnie jak Sejuani).

Vrynna powiązana jest z Sylasem, któremu nie ufa, jednak pozwoliła mu dołączyć do swojej grupy.

Tragiczna historia bohaterki, powiązana z napadem na jej rodzinny obóz oraz ciekawy, zapadający w pamięć wygląd spowodowały, że wielu graczy polubiło Vrynnę i chciałoby, by ta kiedyś dołączyła na Summoner’s Rift.

Daowan

Strażnicy Światła to starożytna organizacja rozproszona po całej Runeterze. Ich zadaniem jest bronienie świata przed duchami z Wysp Cienia. Święty zakon walczy z Czarną Mgłą w przeróżnych regionach, spotkać ich można w Demacii, Ionii czy Bilgewater. Jedyny znany żywy Strażnik, poza Lucianem i Senną, to Daowan. Cała trójka pomagała sobie podczas misji w Ionii.

Jako że ostatnie przecieki na temat nowych bohaterów zapowiadały, że jeden z nich będzie podobny do Luciana i będzie członkiem Strażników Światła, bardzo możliwe jest to, że będzie to właśnie Daowan. Nie wiadomo o tej postaci zbyt wiele. W spisie Strażników przeczytać można, że „została wyszkolona przez Anabal”, zmarłą Strażniczkę z Ionii.

Mistrz Doran z Zakonu Wuju

O Doranie słyszał każdy gracz League of Legends, głównie za sprawą przedmiotów, które znajdują się w sklepie –  Ostrza, Tarczy i Pierścienia Dorana.

Bohater o tym imieniu pochodził z Ionii i był członkiem Zakonu Wuju, który praktykował ioniańską sztukę walki o tej samej nazwie. Doran był mistrzem Mastera Yi oraz stworzył jego hełm składający się z siedmiu Soczewek Przenikliwości. Natomiast inna postać z League of Legends – Wukong – włada kosturem Dorana.

Kato i Shiraza

Dwójka bohaterów, których na pewno kojarzą fani Legends of Runeterra. Para jest niezwykle charakterystyczna – groźna kobieta, która mogłaby pełnić rolę zabójcy i umięśniony mężczyzna, który zapewne sprawdziłby się w roli tanka. Mimo że Kato dorastał we Freljordzie, to para przypisana jest do Noxus.

Dwójka bohaterów najprawdopodobniej ukrywa swój związek, co wywnioskować można z jednej z wypowiedzi Kato. Według niektórych wspomniana para mogłaby działać na podobnej zasadzie jak Xayah i Rakan.

Cithria

Cithria jest postacią, o której wiadomo naprawdę sporo, jak na fakt, że jest poboczną bohaterką w uniwersum gry. Karty Legends of Runeterra pokazują ją kilka razy w różnych odsłonach, przez co gracz może zauważyć, jak Cithria zmieniała się i dojrzewała. 

Jakiś czas temu powstało wiele teorii o tym, że to właśnie ona będzie kolejną bohaterką League of Legends. Powstały nawet fanowskie grafiki i animacje z jej udziałem. Więcej o konceptach i przewidywaniach graczy można poczytać tutaj – Cithria będzie nową postacią w League of Legends? Wszystko, co o tym wiadomo.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends