w

Riot o nowym trybie gry 2v2v2v2 w League of Legends. To będzie zupełnie nowe doświadczenie

Twórcy LoLa ujawnili, że pracują nad nowym trybem, który będzie przedstawiał zupełnie inny typ rozgrywki.


W League of Legends przez lata powstało wiele trybów gry, jednak z części z nich zrezygnowano, ponieważ nie cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności. Ostatecznie powracają praktycznie te same tryby (np. URF czy One for All), co powoli irytuje graczy. Fani chcieliby, by Riot stworzył coś nowego, co wprowadziłoby zupełnie nowe doświadczenie i nie było powtarzalną rozgrywką na Summoner’s Rift. Okazuje się, że twórcy faktycznie nad czymś takim pracują.

Nowy tryb w League of Legends

Wczoraj pojawił się artykuł o filmiku, na którym dwóch Rioterów tłumaczy, dlaczego twórcy zaliczyli kilka wpadek w ostatnim czasie (jak np. kiepski cinematic z okazji rozpoczęcia sezonu) – Riot oficjalnie przeprasza graczy LoLa i obiecuje poprawę, ale mało kto daje temu wiarę. W pewnym momencie wypowiedzi padła informacja, że Riot pracuje nad nowym trybem gry.

Nic więc dziwnego, że fani tytułu zaczęli wypytywać, o co właściwie z tym chodzi. Zapowiedź trybu brzmiała niesamowicie tajemniczo, ponieważ zakładała, że będą uczestniczyć w nim cztery drużyny po dwóch graczy.

Andrei „Meddler” van Roon napisał o tym nieco więcej w komentarzu na Reddicie:

Oto rzeczy, których jestem wystarczająco pewny, dlatego mogę o nich wspomnieć:

Tryb gry (2v2v2v2) tak, jak wspominaliśmy na filmie. Osobiście jestem bardzo optymistycznie nastawiony i wierzę, że będzie to bardzo fajnym doświadczeniem. 

Nie będziemy robić visual novel. Zamiast tego prototypujemy inne podejście do meta doświadczenia. Cieszę się, że o tym wspominamy, choć prace nie są jeszcze na tyle zaawansowane, by móc zaoferować coś więcej. Wrócimy do tego w kolejnych miesiącach niezależnie od tego, czy się to sprawdzi czy nie. 

Wprowadzimy nowy motyw dla wydarzenia, który będzie dobrze łączył się z koncepcją trybu 2v2v2v2 (więc nie będzie to powrót żadnej z istniejących serii). 

Nie jestem jeszcze pewien wielu kwestii, więc będę was informował. Nie sądzę, żebyśmy osiągnęli poziom eventu Odyssey, ale z pewnością pracujemy nad odbudowaniem zdolności do regularnego prowadzenia zróżnicowanych wydarzeń w grze. 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends