w

Riot o regionie Ixtal w LoLu. Czy pojawią się postacie reprezentujące kulturę Azji Południowej?

Twórcy chcą urozmaicić swoją grę i stworzyć więcej odwołań do różnych kultur.


W League of Legends jest aktualnie wiele regionów, miast i ras. To wszystko składa się na bogatą i rozbudowaną historię uniwersum. Każde miejsce na mapie Runeterry ma bogatą historię, swoich przedstawicieli, ciekawe miejsca i jeszcze wiele nieodkrytych tajemnic.

Wśród tych wszystkich miejsc i kultur znajduje się Ixtal. Qiyana została wprowadzona do League of Legends w aktualizacji 9.13, która trafiła na serwery live 28 czerwca 2019 roku. Wraz z nią do gry trafił nowy, wspomniany wyżej region. Jak można się domyślić jest to lokacja dość świeża, przez co nie ma wielu reprezentantów. Czy Riot planuje coś z tym zrobić?

Reprezentacja Azji Południowej w League of Legends

Na początek warto zarysować nieco, czym jest Ixtal:

Słynący z władania magią żywiołów, Ixtal był jednym z pierwszych niezależnych narodów, które dołączyły do imperium Shurimy. Po prawdzie ixtalska kultura jest o wiele starsza — była częścią wielkiej emigracji na zachód, która dała początek cywilizacjom, spośród których można wymienić lud Buhru, wspaniałą Helię oraz ascetów z Targonu — i prawdopodobnie odegrała niemałą rolę w stworzeniu pierwszych Wyniesionych.

Jak widać, Ixtal jest niesamowicie ciekawy i ma bogatą kulturę. Jest to świetny materiał na tworzenie barwnych bohaterów, którzy urozmaicą lore gry.

Jeden z graczy, zafascynowany kulturami mezoamerykańskimi, zauważył, że nowy region jest mieszanką kultur i byłoby ciekawie, gdyby nowe postacie pochodziły z tego miejsca. Odpowiedział na to jeden z Rioterów – Ryan “Reav3” Mireles. Okazuje się, że twórcy mają pewne plany, które zostaną ujawnione już wkrótce.

Tak, głównym powodem, dla którego stworzyliśmy nową frakcję z Ixtal było to, że czuliśmy, że mamy region, którego moglibyśmy uczynić reprezentantem kultury łacińskiej. Chcemy rozwijać ten wątek w przyszłości.

Gracz pociągnął temat i zapytał o reprezentantów kultury azjatyckiej, którzy mieliby ciemniejszą skórę. Rioter odpowiedział:

Zdecydowanie brakuje nam teraz dobrej reprezentacji Azji Południowej. Jest to coś, nad czym chcielibyśmy się skupić w przyszłości. I stanie się tak prawdopodobnie szybciej niż myślisz.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends