w

Riot obiecał powrót Nexus Blitz pod koniec 2022 roku, a teraz się z tego wycofuje

Riot Games

Nexus Blitz nie powróci w tym roku. Riot przeprasza widzów.


Już w 2021 Riot Games postanowiło obiecać graczom powrót dodatkowego rozrywkowego trybu Nexus Blitz. Zapowiedziano odległy termin, jakim była końcówka 2022 roku, a gracze byli skłonni w to uwierzyć.

Teraz po tygodniu trwania grudnia twórcy postanowili zakomunikować społeczności, że jednak się to nie uda. Winna ma być ekipa odpowiadająca za dodatkowe tryby.

Nexus Blitza nie będzie

Jednym z ulubionych trybów dodatkowych graczy Ligi, jest z pewnością tytułowy Nexus Blitz. Mała mapa, szybkie mecze i wiele różnych zabaw już w grze, jak Battle Royale i wiele, wiele więcej. Sprawia to, że społeczność chętnie chciałaby zobaczyć jego powrót na serwery, ale niestety w tym roku się to nie uda. Chociaż na zrealizowanie obietnicy deweloperzy mieli ponad rok.

Od 2021 w League of Legends trochę się zmieniło. Nie mowa tutaj tylko o grze, ale również o zespole pracowników. Jak twierdzi oficjalny profil League of Legends Dev Team, kilka kluczowych osób opuściło ekipę zajmującą się naprawą trybów gry i przez to nie byli w stanie naprawić Nexusa na czas.

Chociaż wcześniej ogłosiliśmy, że zakończymy rok z Nexus Blitz, nie będziemy w stanie go teraz przywrócić. Niestety fragmenty interfejsu użytkownika NB zostały zepsute przez niepowiązane prace nad inną częścią gry.

Ponieważ w 2021 roku złożyliśmy pierwotną obietnicę przywrócenia NB, zespół League stracił kilka kluczowych osób, które mogły być w to zaangażowane. Ponowne zatrudnianie na stanowiska i wdrażanie nowych członków wymaga czasu, który wpływa na poszczególne projekty.
Oznacza to, że ilość pracy związanej z naprawą NB zajmie więcej czasu, niż się spodziewaliśmy, i nie jesteśmy w stanie ukończyć jej na czas do końca 2022 roku. Musieliśmy więc podjąć decyzję, aby go nie uruchamiać.
Wiemy, że nie są to wiadomości, na które liczyliście, ponieważ gracze prosili o powrót NB, i przepraszamy, że nie możemy tego teraz zrobić.
Niedawne aktualizacje ARAM były naszym priorytetem w pracy w trybach na żywo i mamy plany dotyczące innych obszarów, zarówno starych, jak i nowych. Na początku przyszłego roku opublikujemy bardziej szczegółowe informacje na temat przyczyn incydentu, a także przyszłości trybów League.

Istnieje szansa, że Nexus Blitz pojawi się już w 2023 roku, ale o tym gracze dowiedzą się na początku roku. Ciekawy jest fakt, że Riot naprawiając jeden segment trybu, rozwalił drugi. Pokazuje to, jak skomplikowany i poplątany jest kod gry.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends