w

Riot odpowiada, czy w przyszłości w LoLu będzie więcej reworków w stylu Ezreala i Morgany

Czy twórcy planują zrobić więcej małych reworków? Od czego zależy podejmowanie decyzji tego typu?


Ostatnio wiele mówi się o odświeżaniu starszych bohaterów, ponieważ społeczność zauważyła, że część championów jest kompletnie pomijana i zapomniana (zobacz: Tymi 6 postaciami z LoLa gra tak mało osób, że nie można zobaczyć ich statystyk “RIP”). Zdaniem graczy Riot powinien bardziej skupić się na tym, co już jest w grze, zamiast wydawać kolejne postacie.

Przez kilka ubiegłych dni sporo dyskutowano o reworkach, zbliżającym się w 2021 VGU, ankiecie dotyczącej bohatera, który zostanie odświeżony i tak dalej. Istnieje wśród nich jednak grupa osób, którą interesują mniejsze reworki, np. pokroju Morgany, której twórcy odświeżyli wygląd, natomiast umiejętności zostały wciąż takie same. Co na to Riot?

Mniejsze reworki w League of Legends

Nie da się ukryć, że odświeżanie zawartości w ponad 10-letniej grze jest czymś koniecznym. Często chodzi o aktualizację umiejętności, ale mile widziane jest także odnowienie modelu bohatera, dodanie nowych wypowiedzi lub całkowita zmiana głosu, odświeżenie skórek wraz z ich splash artami i tak dalej.

Stworzenie kilkudziesięciu pełnych reworków byłoby trudne i czasochłonne, tym bardziej że nie zawsze całkowite VGU jest wymagane. Idealnym przykładem jest kilku bohaterów, którzy otrzymali stosunkowo niewielkie zmiany, ale wystarczające na tyle, by gra nimi stała się przyjemniejsza, a zainteresowanie wśród graczy wzrosło.

Dobrym przykładem może być tutaj Morgana, która przy okazji reworku Kayle, otrzymała małe zmiany oraz aktualizację modelu w grze. Przy okazji odświeżono także jej skiny, które również nieco się zestarzały. Taki krok Riotu był ciepło przyjęty przez społeczność, ponieważ ta od dawna uważała, że wygląd Morgany w grze mocno się zestarzał i przydałoby się jej trochę uwagi ze strony twórców.

ZOBACZ – Riot po oburzeniu graczy tłumaczy, dlaczego planuje wydawać tylko jeden rework rocznie

Jeden z graczy postanowił zapytać Rioterów o mniejsze reworki, właśnie takie w stylu Morgany czy Ezreala. Jego zdaniem wielu bohaterów Ligi ma obecnie idealne zestawy umiejętności, ale ich modele i animacje mocno odstają od obecnego stylu graficznego gry i po prostu odbierają przyjemność z rozgrywki. Nie da się ukryć, że spora część skórek posiada naprawdę przestarzały splash art, a niektóre modele w porównaniu z tymi najnowszymi, prezentują się dość kiepsko.

Na pytanie odpowiedział Ryan “Reav3” Mireles. Rioter napisał:

Dużo rozmawiamy o robieniu mniejszych aktualizacji, takich jak w przypadku Ezreala czy Morgany i jest to coś, czego chcielibyśmy robić więcej w przyszłości, szczególnie że outsourcing w naszej firmie coraz bardziej się rozwija. Trudno jest zrobić to całkowicie wewnętrznie, tak jak to zrobiliśmy w przypadku Morgany i Ezreala, ponieważ obie postacie miały pokaźną listę skórek, które również wymagały aktualizacji, więc robienie ich oznacza, że musielibyśmy zawiesić pracę nad jakimś VGU lub nowym bohaterem (czasem więcej niż jeden projekt ze względu na zakres aktualizacji wszystkich skinów) z harmonogramu, który naszym zdaniem ma ogólnie wyższą wartość, ponieważ zwiększają również zaangażowanie wśród graczy (czego uptade graficzny nie robi w takim stopniu). Ale tak, jak powiedziałem – przez ostatni czas budujemy współpracę z zewnętrznymi artystami, by reworki tego typu przebiegały w rozsądny sposób. Dużo o tym dyskutujemy, ale też nie możemy wam niczego obiecać.

ZOBACZ – Nowe splash arty z Wild Rift, które mogłyby zastąpić grafiki w League of Legends na PC

Jak widać reworki wizualne nie należą do najprostszych, właśnie ze względu na sporą ilość pracy nad poprawianiem modelów i splash artów wszystkich skórek. Jest jednak nadzieja, że z czasem będzie pojawiać się ich coraz więcej, właśnie ze względu na to, że w Riocie prowadzone są dyskusje na ten temat.