w

Riot planuje dodać więcej fabuły w przyszłych wydarzeniach

Riot chce zatroszczyć się o rozwój fabuły w nadchodzących eventach.


Choć League of Legends nie jest grą fabularną i wielu graczy nigdy nie zainteresowało się historią bohaterów, to wciąż istnieje dość spora ilość osób, które śledzą lore i są bardzo zaciekawione każdym nowym opowiadaniem. Riot jest tego świadomy i nie chce zaniedbywać tej części community, dlatego zapowiada, że będzie wprowadzać więcej fabuły w nadchodzących wydarzeniach.

Więcej fabuły w czasie nowych eventów w League of Legends

W ubiegłym roku Riot kilkukrotnie podkreślał to, że chce poprawić wydarzenia, ulepszyć przepustki, sprawić, by misje były ciekawe, a wbijanie tokenów przyjemniejsze. Sporo się w tym temacie poprawiło, więc twórcy zapowiadają kolejne cele. Tym razem będzie to wprowadzenie większej ilości fabuły w wydarzeniach.

Nie jest to coś, co interesuje każdego, ale chcielibyśmy dać nieco więcej graczom, którzy angażują się w poznawanie fabuły.

Jak zaznacza Riot, wydarzenie Galaktyki jest pierwszym, w którym narracja i fabuła mają większe znaczenie. To gracz decyduje, jak potoczą się losy bohaterów przez wybranie odpowiedniej ścieżki (zobacz: Co daje wybór strony podczas wydarzenia Galaktyki 2020? O co w tym chodzi i kto wygra?). Riot chce jednocześnie opowiedzieć historię Lux i zaangażować graczy w „tworzenie” dalszych wydarzeń.

„W obliczu rosnącego zagrożenia Thresha i Mrocznej Gwiazdy Kosmiczny Dwór wysyła Lux, aby zmierzyła się z wypaczeniem. Bohaterka staje przed trudnym wyborem – kosmiczny obowiązek czy jej mroczne ambicje. Gracze biorąc udział w wydarzeniu, decydują, którą ścieżkę Lux obierze i jak kończy się ta historia.”

Opierając się na opiniach zgromadzonych podczas eventu Galaktyki (historia Lux), przyjrzymy się potencjalnemu włączeniu większej ilości narracji w podobny, a może nawet rozszerzony sposób, w przyszłym wydarzeniu.

ZOBACZ – Problem z graczami rozłączającymi się w trakcie rankedów? Społeczność LoLa ma rozwiązanie

Gracze niezbyt zainteresowani fabułą podchodzą do tego nieco sceptycznie. Przeciwnicy wydawania 2 wersji jednego legendarnego skina zauważają, że wprowadzenie takiego „wyboru fabularnego” w wydarzeniach to jedynie pretekst do wydawania większej ilości podwójnych skinów (takich jak Dawnbringer Soraka/Nightbringer Soraka, Cosmic Lux/Dark Cosmic Lux itp.).

Aktualny event – Galaktyki – wzbudza wiele emocji również przez to, że po raz kolejny Riot mocno skupia się na Lux. Część graczy, mimo że są świadomi, że twórcy wydają dodatki do najpopularniejszych postaci, narzeka, że aż tak duże skupienie na niektórych bohaterach jest odrzucające.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends