w

Riot po oskarżeniach o plagiat zdecydował się zmienić wygląd jednej z emotek w LoLu

Twórcy edytowali jedną z najnowszych emotek. Jak wygląda teraz?


Wczoraj pojawił się artykuł o tym, że wytknięto stwórcom plagiat. Chodziło o najnowszą emotkę trójgłowego psa rasy Corgi, który okazała się zlepkiem lekko przerobionych cudzych grafik (zobacz: Riot został oskarżony o plagiat najnowszej charytatywnej emotki do LoLa).

Społeczność oburzyła się całym zajściem. Plagiat nigdy nie był mile widziany w środowisku gier, a tutaj sprawa wydaje się jeszcze bardziej szokująca przez to, że dopuściła się tego tak wielka firma.

Emotka szybko została zmieniona. Jak wygląda teraz?

Zamieszanie wokół emotki

We wczorajszym artykule opisującym szerzej całe zajście, pojawiła się grafika, która pokazuje, dlaczego społeczność zareagowała aż tak ostro. Jak widać, podobieństwo do innej pracy z Corgim jest uderzające.

ZOBACZ – LoL esportową grą roku 2020. Produkcja Riotu zgarnęła kilka najważniejszych tytułów

Riot nie mógł pozwolić na to, by gracze zepsuli osobie opinie o firmie i grze. W końcu kradzież pomysłów czy grafik cudzych artystów jest w branży mocno piętnowana.

Szybko zareagowano na całą sytuację i dodano kolejną emotkę, która zastąpi miejsce trójgłowego pieska.

Zaktualizowana emotka wygląda tak:

Zmiany wyszły wszystkim na dobre. Nowa grafika nawiązuje do znanej skórki Corgi Corki.

Niestety takie sytuacje zawsze nadszarpują zaufanie wobec twórców. Prawdopodobnie ci będą teraz sprawdzani jeszcze mocniej, skoro gracze wiedzą, że muszą stać na baczności.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends