w

Riot potwierdza, że Udyr pod Lethality zostanie zmieniony. Co dokładnie pisze jeden z deweloperów LoLa?

Udyr pod Lethality zostanie znerfiony. Na zmiany trzeba jednak będzie chwilę poczekać.


Ostatnio w środowisku League of Legends bardzo głośno zrobiło się o Udyrze. Wszystko za sprawą specyficznego buildu, w którym przedmiotem mitycznym jest Prowler’s Claw projektowany z myślą o zabójcach. W założeniach kłóci się to ze specyfiką omawianego championa, który ma być raczej wytrzymałym wojownikiem, jednak w praktyce item pozwala w mgnieniu oka powalić praktycznie każdego przeciwnika.

Bohater z pewnością stanowi problem, jednak gracze, którym nie podoba się jego aktualny stan,  nie ucieszyli się po przeczytaniu spisu aktualizacji 12.23, która pojawi się 7 grudnia i jest ostatnią, która trafi do League of Legends w tym roku. Nie ma w niej żadnej wzmianki o Udyrze, więc fani będą musieli jeszcze na jakiś czas przyzwyczaić się do jego nowego buildu. Riot nie pozostaje jednak całkowicie bierny i przedstawia społeczności swoje stanowisko.

Riot na temat Udyra pod Lethality

O tym, co dokładnie potrafi Udyr z Prowler’s Clawem można dowiedzieć się z innego artykułu (Udyr z LoLa pod item dla asasynów sieje spustoszenie. Jak to w ogóle możliwe?). Bohater zgodnie ze statystykami dostępnymi w sieci radzi sobie naprawdę dobrze. Champion zwycięża ponad 53% gier jednocześnie zachowując stosunkowo wysoki pick rate 7%.

Taki stan rzeczy nie podoba się graczom, którzy uważają, że oneshotowanie Udyrem z mitycznym przedmiotem dla asasynów, który jednocześnie buduje się pod tanka jest niesprawiedliwe.

Do całej sytuacji odniósł się jeden z pracowników studia, pisząc, że champion zostanie osłabiony, ale nastąpi to dopiero w aktualizacji 13.1, która ukaże się dopiero w styczniu przyszłego roku.

Co do Udyra – nie ignorujemy go. Potrzebujemy trochę czasu, aby przetestować pewne zmiany, które wyjdą w 13.1. Chcemy utrzymać jego build AP Fightera, Tanka, Fightera oraz Lethality, aby champion był dalej grywalny w każdej postaci oraz zróżnicowany.

Budowanie Lethality będzie bardziej sensowne, kiedy bohater nie będzie mógł również oneshotować tanków.

Z wypowiedzi można dowiedzieć się, że Riot przygląda się sytuacji i planuje osłabić build pod Lethality, jednak nie chce kompletnie go eliminować. Udyr budowany w ten sposób będzie dalej grywalny, ale nie będzie w stanie w mgnieniu oka powalić już tanka. Mimo wszystko na zmiany trzeba będzie chwilę poczekać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends