w

Riot potwierdza, że w patchu 13.19 do League of Legends wejdą nowe kary w kolejce rankingowej

Twórcy LoLa potwierdzili, że wprowadzają nowe kary na rankedach. Kolejka rankingowa będzie blokowana.


Parę dni temu Riot wspomniał, że planuje wprowadzić nowe ograniczenia dla osób, które zachowują się w toksyczny sposób – wyzywają innych, wychodzą z gier lub idą AFK, co jak wiadomo, niszczy rozgrywkę innym, często prowadząc do przegrania gry rankingowej i utraty LP.

Twórcy uznali, że będą ograniczać takim osobom dostęp do kolejki rankingowej – KLIK. Swoje winy będzie można odpracować w zwykłych grach. Już wiadomo, kiedy dokładnie nowa forma kar wejdzie w życie i na jakich trybach będzie można zbijać nałożone ograniczenia.

Kary za złe zachowanie w LoLu

Deweloperzy poinformowali, że w nadchodzącym patchu wejdą nowe kary w kolejkach rankingowych. Te, które zapowiadano jakiś czas temu. Ukarani gracze faktycznie będą musieli „odpokutować” w zwykłych meczach, ponieważ dostęp do rankedów zostanie u nich tymczasowo zablokowany.

W aktualizacji 13.19 dodajemy nowe kary w kolejkach rankingowych za większość wykroczeń. Osoby objęte karą muszą rozegrać mecze naprawcze w nierankingowej kolejce i dobrze się w nich zachowywać. 

Kolejki te obejmują Blind Pick, Draft Pick, ARAM oraz rotacyjne tryby. Więcej szczegółów podamy w opisie aktualizacji 13.19. 

Riot wyjaśnił, że wspomniana „większość wykroczeń” obejmuje kary za opuszczanie gier, bycie AFK, griefing, a także toksyczne wypowiadanie się na czacie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends