w

Riot potwierdza, że w patchu 13.19 do League of Legends wejdą nowe kary w kolejce rankingowej

Reklama

Twórcy LoLa potwierdzili, że wprowadzają nowe kary na rankedach. Kolejka rankingowa będzie blokowana.


Parę dni temu Riot wspomniał, że planuje wprowadzić nowe ograniczenia dla osób, które zachowują się w toksyczny sposób – wyzywają innych, wychodzą z gier lub idą AFK, co jak wiadomo, niszczy rozgrywkę innym, często prowadząc do przegrania gry rankingowej i utraty LP.

Twórcy uznali, że będą ograniczać takim osobom dostęp do kolejki rankingowej – KLIK. Swoje winy będzie można odpracować w zwykłych grach. Już wiadomo, kiedy dokładnie nowa forma kar wejdzie w życie i na jakich trybach będzie można zbijać nałożone ograniczenia.

Kary za złe zachowanie w LoLu

Reklama

Deweloperzy poinformowali, że w nadchodzącym patchu wejdą nowe kary w kolejkach rankingowych. Te, które zapowiadano jakiś czas temu. Ukarani gracze faktycznie będą musieli „odpokutować” w zwykłych meczach, ponieważ dostęp do rankedów zostanie u nich tymczasowo zablokowany.

W aktualizacji 13.19 dodajemy nowe kary w kolejkach rankingowych za większość wykroczeń. Osoby objęte karą muszą rozegrać mecze naprawcze w nierankingowej kolejce i dobrze się w nich zachowywać. 

Kolejki te obejmują Blind Pick, Draft Pick, ARAM oraz rotacyjne tryby. Więcej szczegółów podamy w opisie aktualizacji 13.19. 

Riot wyjaśnił, że wspomniana „większość wykroczeń” obejmuje kary za opuszczanie gier, bycie AFK, griefing, a także toksyczne wypowiadanie się na czacie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends