w

Riot się musi tłumaczyć ze swoich żartów, gracze wzięli to na serio

Pewien gracz oburzył się ostatnim żartem Riotu. Jeden z twórców musiał mu wszystko wytłumaczyć.


Czy żart Riotu faktycznie był nieudany? Gracz uznał, że wyglądało to strasznie głupio i według niego wprowadziło tylko dodatkowe zamieszanie wśród osób, które niekoniecznie wiedziały o co dokładnie chodzi.

Nieudany żart Riotu?

12 lutego pisaliśmy o filmiku z Nautilusem, który opublikowali twórcy (zobacz: Riot śmieje się z graczy narzekających na hitboxy Nautilusa i pokazuje, co znaczy OP hitbox zmieniając umiejętności). Zamieszczony film był oczywiście żartem na temat buffów, jakie potrzebuje Nautilus. Część graczy podeszła do tego faktu z humorem, choć nie każdego bawiło zachowanie twórców.

Niektórzy uznali, że Riot zamiast zajmować się poważniejszymi rzeczami (np. naprawą licznych błędów w grze), tworzy humorystyczne filmiki, które na dobrą sprawę nie są nikomu potrzebne. Jeden z graczy poszedł o krok dalej – napisał posta na Reddicie o całej sytuacji.

Właśnie znalazłem ten filmik na Twitterze i nie wiem, co chcą tym osiągnąć… ale brzmi to strasznie głupio. Czy to serio ma trafiać każdego w tym zasięgu? WTF.

Na pytanie autora posta odpowiedział jeden z pracowników Riotu:

Cześć! Wychodzi na to, że znalazłeś jeden z moich shitpostów z Twittera. Stworzyłem tę monstrualną umiejętność jako dowcip i graczom ewidentnie się to spodobało! Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości, filmik powstał wyłącznie w celach humorystycznych; zmiany były wprowadzane tylko i wyłącznie na mojej lokalnej maszynie i absolutnie nie mam zamiaru wprowadzać podobnych zmian na serwery Live (nawet jeśli i tak nie zostałoby to zaakceptowane).

Dzięki, że trochę rozjaśniłeś całą sytuację! Mam nadzieję, że reszta moich memów również przypadnie Ci do gustu 🙂

ZOBACZ – Jaki wpływ będzie miała zmiana Calibrum Apheliosa w patch 10.4?

Wspomniany post z pytaniem od gracza nie cieszył się uznaniem innych komentujących. Wiele osób było zażenowane podejściem autora wątku i dziwiła się, jak można nie zrozumieć tak oczywistego żartu.

Z drugiej strony filmiki były przeklejane na wiele grup i profili bez żadnego, dodatkowego wyjaśnienia. Jedna z wiadomości Riotu to po prostu “To są buffy, jakich potrzebuje Nautilus” i tak też zostało to zaprezentowane w wielu miejscach w sieci.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends