w

Riot “skopiował” Fortnite. Do LoLa wchodzi kod, na którym można zarabiać. Kto go dostanie?

Twórcy ogłosili, że będą testować nowe opcje, jakie nadchodzą do LoLa.


Riot zapatrzył się na Epic i wprowadza funkcję zarabiania na LoLu. Nie będzie to realizowane poprzez kod, a poprzez link, ale dla ułatwienia i tak wszyscy nazywają to “kodem LoLa”. Osoby mające kod będą zarabiać od 5 do 10% z tego, co wydadzą gracze.

Kierowane jest to przede wszystkim w stronę osób, wokół których istnieje społeczność. Co ciekawe, wcale nie musi być ona szczególnie duża. Całość na ten moment przechodzi testy, a uruchomienie nastąpi dopiero za jakiś czas.

Nowa opcja dla League of Legends

Jak pisze Riot na oficjalnej stronie:

Od tej środy będziemy przeprowadzać test naszej nowej opcji powiązania produktu, korzystając z zawartości wydarzenia Czarodziejek Gwiazd League of Legends. Trwający miesiąc test zostanie przeprowadzony w Ameryce Północnej, Brazylii, Niemczech i we Włoszech z udziałem wybranych twórców zawartości i organizacji e-sportowych z tych regionów. Nie martwcie się, planujemy udostępnić więcej takich okazji, aby umożliwić w przyszłości udział naszym partnerom z innych regionów.

Czym jest powiązanie produktu?

Ta opcja umożliwi partnerom promowanie zawartości (w przypadku tego testu związanej z Czarodziejkami Gwiazd) na wybranej przez nich platformie za pośrednictwem strony kolekcji. W normalnym języku – streamerzy podepną swój link z LoLa, przez który będzie można kupować skiny i nie tylko.

Jeżeli ktoś kliknie w ten link i dokona za jego pośrednictwem zakupów, wówczas streamer dostanie z tego jakiś procent zarobków. Riot pisze o 5-10%. W ogóle powstała teoria o tym, że to między innymi przez to podniesiono ostatnio ceny RP.

Co, jak i gdzie

Dlaczego test jest ograniczony do wybranych krajów i twórców?

Chociaż chcielibyśmy, aby test był otwarty dla wszystkich, ta funkcja wciąż jest na etapie opracowania i mniejsze testy takie jak ten pozwalają nam zadbać o jak najlepszą jakość, zanim funkcja stanie się powszechnie dostępna.

Jaki procent zysków otrzymują partnerzy?

Partnerzy otrzymują 5–10% zysku — w zależności od tego, która skórka Czarodziejek Gwiazd zostanie zakupiona — z każdego zakupu dokonanego za pośrednictwem ich linku.

Jak długo będzie trwał ten test?

Test będzie trwał od 22.00 CEST 14 lipca do 9 sierpnia.

Skąd mam wiedzieć, że mój zakup poszedł na konto właściwego podmiotu powiązanego?

Wystarczy wykonać kroki podane w artykule Wsparcia Gracza, aby upewnić, że zakup wspiera wybranego z biorących udział partnerów.

Jak mogę zgłosić się jako partner lub zarejestrować na przyszłość do programów takich jak ten?

Decyzje o wyborze partnerów są podejmowane w powiązaniu z konkretnym testem oraz we współpracy z naszymi regionalnymi specjalistami ds. opiniotwórców Riot oraz zespołami e-sportowymi. W przyszłości testy mogą zostać poszerzone i otwarte dla większej liczby uczestników.

Jakie są wymogi kwalifikacyjne pozwalające brać udział w tego typu programach?

Nie ma konkretnych wymogów kwalifikacyjnych. Partnerzy biorący udział w tym teście działają w bardzo różnych obszarach. Jedyną rzeczą, która ich łączy, jest pasja do gier i tworzenia unikalnej zawartości dla swojej społeczności.

Dlaczego wybrane zostały akurat te zespoły e-sportowe i akurat ci twórcy zawartości?

Wybrani twórcy i wybrane drużyny reprezentują przekrój regionów i społeczności z całego świata, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio przetestować tę opcję w różnych segmentach odbiorców. 

Kiedy poznamy ostateczną listę uczestników?

Wszyscy uczestniczący partnerzy będą mogli udostępniać swoje linki do strony kolekcji od 13 lipca.

Czy partnerzy będą musieli ujawnić, że udostępniają powiązany link? 

Tak, partnerzy biorący udział w teście muszą ujawnić ten fakt. 

Czy otrzymam rabat za używanie powiązanego linku? 

Nie, procent zysku zostanie przekazy bezpośrednio wspieranemu partnerowi.

Kiedy i jak partnerzy otrzymają wypłatę? Czy istnieje minimalny próg dochodu, który muszą osiągnąć, aby otrzymać wypłatę? 

Każdy partner musi zarobić co najmniej 20 USD, aby otrzymać wypłatę.