Riot śmieszkuje przy najnowszych nerfach Jhina z LoLa, nawiązując do oczywistej rzeczy

League of Legends

Reklama

Twórcy League of Legends żartują z „nerfów” Jhina, które mają nawiązać do ulubionej cyfry bohatera.


Znany Rioter August Browning w ostatnich dniach wypowiadał się na Twitterze na temat Jhina. Chodzi o humorystyczną poprawkę statystyk championa, która ma nawiązać do ulubionej cyfry postaci, którą jest oczywiście cztery.

Sam opis aktualizacji o numerze 14.8 jest już dostępny od paru dni w internecie (zobacz: Opis patcha 14.8 w LoLu. Wszystkie zmiany, jakie wejdą do League of Legends), jednak mało kto zwrócił uwagę na ten konkretny element patcha.

Dlaczego ta zmiana jest taka zabawna? O co w niej chodzi?

Reklama

„Poważne” nerfy Jhina z League of Legends

Reklama

Riot August znany jest ze swojego humoru, ale także zaangażowania w tworzenie bohaterów LoLa. Nie da się nie zauważyć, że interesuje go motyw Jhina i to, że champion jest silnie związany z cyfrą cztery.

Od pewnego momentu twórcy bardziej nawiązywali do motywu czwórek u Jhina, jak choćby poprzez zmianę jego ceny na 4444 Niebieskiej Esencji.

W najnowszej aktualizacji zmiany bohatera wydały się zwyczajne. Można powiedzieć, że mało kto aż tak przyglądał się podanym liczbom – po prostu Riot zmienił wartość obrażeń zadawanych z Q. Warto jednak przyjrzeć się temu, w jaki sposób to zmieniono.

Okazuje się, że ten nerf, to tak naprawdę obniżenie obrażeń o jeden punkt, tylko po to, by większość poziomów zadawała taki DMG, by w jego wartości była cyfra cztery. Tak więc od aktualizacji 14.8 Jhin nie będzie bił 45, a 44, 95, a 94 oraz na najwyższym poziomie skila 144, zamiast 145.

Sama zmiana jest tak mała, że praktycznie nie da się jej zauważyć. Ma sens dopiero, gdy zwróci się uwagę na konkretne liczby (oczywiście zakładając, że gracz wie o zainteresowaniu Jhina wspomnianym numerem).

Jest to ciekawe puszczenie oka do fanów championa i pokazanie, że twórcy wciąż mają ochotę na kreatywne zabawy.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej