w

Riot ujawnia, że to nie koniec zmian Rammusa. Nadal jest kandydatem do pełnego reworka

Twórcy stwierdzili, że ostatnie zmiany Rammusa nie skreślają go z kandydatów do VGU.


Ostatnio zrobiło się nieco głośniej o Rammusie, ponieważ Riot postanowił trochę odświeżyć jego umiejętności. Zaczęło się od Wild Riftu, gdzie bohater posiadał inny set niż ten znany z League of Legends na PC. Niedługo potem twórcy potwierdzili, że champion doczeka się zmian również w tradycyjnej wersji LoLa, po czym ujawnili opis i filmiki z przedstawieniem aktualizacji (zobacz: Opis i prezentacja nowych umiejętności Rammusa. Nowa umiejętność specjalna i E).

Gracze zaczęli zastanawiać się, czy minirework, jaki otrzymała postać, sprawi, że ta nie będzie już w pełni aktualizowana w przyszłości.

Rammus i jego przyszły rework

Rammus to bohater, który pojawił się w League of Legends 10 lipca 2009, czyli ponad 11 lat temu. Od tamtego czasu niewiele się zmienił. Niektórzy fani uważają, że champion potrzebuje aktualizacji, szczególnie modelu i wypowiedzi. Poza kultowym wręcz zwrotem „OK”, champion ma tylko kilka odzywek, a większość z nich składa się zaledwie z jednego słowa. Co prawda można uznać, że pasuje to do konceptu postaci, ale wygląda też biednie w porównaniu z nowymi bohaterami, którzy mają dziesiątki rozbudowanych tekstów i zwrotów do sojuszników czy przeciwników.

Dodatkowo Rammus posiada kilka starych skórek, które warto byłoby odświeżyć i stworzyć im nowe splash arty.

ZOBACZ – Jeden z graczy zaproponował rework Bramble Vesta. Czy Riot powinien to wprowadzić?

Przez niedawny minirework fani championa zaczęli zastanawiać się, czy twórcy jeszcze będą odświeżali ich ulubieńca. Zapytany o to został jeden z Rioterów – Ryan 'Reav3′ Mireles. Reav3 na pytanie czy ostatnie odświeżenie skreśla Rammusa z listy bohaterów, którzy mają otrzymać rework w przyszłości, napisał:

Nie do końca. Wciąż chcemy przygotować dla niego pełne VGU pewnego dnia.

Póki co nie wiadomo, co oznacza tajemnicze „pewnego dnia”, ponieważ może się odnosić np. do 2022 roku. Być może niedługo pojawi się więcej informacji na ten temat.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends