w

Riot usuwa ten kontrowersyjny ping z League of Legends. Były z nim same problemy

Pojawiła się informacja, że twórcy planują usunąć jeden z pingów w grze. Gracze używali go w niewłaściwy sposób.


Społeczność League of Legends od dawna znana jest z ogromnej toksyczności. Jest to problem, który ciągnie się od lat, a Riot, mimo starań, nie daje sobie z nim rady.

Pod koniec 2022 roku, gdy twórcy wprowadzili do gry nowy system pingów, okazało się, że fani tytułu potrafią wykorzystać coś zupełnie neutralnego do promowania chamskich zachowań. Chodzi o ping bait.

Riot poddał się w tym temacie i doszedł do wniosku, że jedyne co mu zostało, to usunąć ping, który w rękach toksycznych osób kojarzył się już tylko z jednym.

Ping i toksyczne zachowania w League of Legends

Ping bait, który został wprowadzony w ramach odświeżenia przedsezonowego na końcu 2022 roku, szybko stał się formą nękania innych osób. Niedługo po modyfikacji koła pingów w grze fani zaczęli skarżyć się, ze jedna z nowych grafik kojarzy im się teraz jedynie ze stryczkiem – KLIK.

Toksyczni gracze nie mieli zamiaru się przestawać i problem stawał się coraz poważniejszy. W pewnym momencie Riot zdecydował się na lekką modyfikację grafiki, by ta mniej kojarzyła się z „targnięciem na własne życie” – KLIK.

To niestety nie wystarczyło. W głowach wielu fanów LoLa zakodowało się, że powyższa grafika kojarzy się z czymś negatywnym i jest używana przez toksycznych graczy, by zaszczuć inne osoby i zasugerować im, że „powinny się zabić”.

Riot nie poradził sobie z tą sytuacją i okazuje się, że ping bait ostatecznie zostanie usunięty z gry.

Sposób, w jaki ten ping jest obecnie powszechnie używany, nie jest do przyjęcia, dlatego zostanie usunięty z gry i zastąpiony czymś innym w najbliższej przyszłości. 

Z informacji przekazanych od leakerów wynika, że usunięcie pingu nie musi nastąpić już w aktualizacji 13.19, ponieważ Riot zrobił w tym temacie „trochę zamieszania”.

Usunięcie pingu może nie nastąpić w patchu 13.19. Jest z tym trochę zamieszania, ponieważ Rioter początkowo mówił o tej aktualizacji, a potem zmienił na “najbliższą przyszłość”. Mimo to jest jasne, że ping bait zostanie usunięty z gry.  

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends