w

Riot wypuścił nowy zwiastun serialu Arcane. Tym razem z okazji 10 rocznicy LPL

Kolejny zwiastun animowanego serialu z League of Legends pojawił się w internecie.


Arcane to serial animowany osadzony w świecie Runeterry. Jak większość osób, które śledzą ten temat, wie – spora część fabuły będzie skupiona wokół dwóch znanych sióstr – Jinx i Vi.

Oczywiście nie będzie to jedyna atrakcja we wspomnianym serialu. Riot chce przedstawić znane z League of Legends miasta i panujące tam zasady. Mowa oczywiście o Piltover oraz jego dzielnicy – Zaun. To właśnie na nich skupia się nowy zwiastun serialu. 

Nowy zwiastun Arcane

Riot Games opublikowało wideo z okazji 10. rocznicy chińskiego LPL. Klip był dostępny na Weibo i Tencent Video. Zwiastun pokazuje zarówno ujęcia Piltover, jak i Zaun. Dowiedzieć się można, że miasto, jak i jego znana dzielnica, były kiedyś zjednoczone, ale uległy podziałowi, chociaż nadal ze sobą współpracują.

Zaun to wielka, podmiejska dzielnica, położona głęboko w kanionach i dolinach przeplatających Piltover. Samo Piltover to centrum kultury Valoranu, gdzie sztuka, rzemiosło, handel oraz innowacja stoją ramię w ramię. Od zawsze było to miasto, w którym można dorobić się fortuny i realizować marzenia.

Video

Na nowym zwiastunie Arcane zaobserwować można, że obie strony szykują się to starcia. Mieszkańcy Zaun, często biedni i pochodzący ze slumsów (slumsy Zaun to najgęściej zaludnione i najbardziej zanieczyszczone miejsce w całym Valoranie) chcą lepszego życia, podczas gdy elita Piltover żyje tak, że trudno jej wyobrazić sobie coś lepszego. Po której stronie konfliktu stanie widz?

Podczas zwiastuna przewijają się ujęcia z Vi i Jinx w roli głównej, choć tym razem nie są one najważniejszymi bohaterkami filmiku.

Arcane to jeden z najbardziej oczekiwanych projektów od Riot Games. Od momentu ogłoszenia, że twórcy LoLa planują wydać serial, tysiące graczy śledzi każdą informację na ten temat. Póki co widać, że Riot przykłada się do swojego dzieła i serial zapewne będzie stał na wysokim poziomie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends