Rioter odpowiada na narzekania graczy. Czy twórcy LoLa wycofają nowy głos Akali?

League of Legends

Reklama

Jeden z pracowników Riotu wypowiedział się w sprawie kontrowersyjnej zmiany głosu Akali.


Wydawać by się mogło, że aktualizacja głosu i dodanie nowych linii dialogowych jednej z postaci na PBE nie jest niczym szczególnym. W praktyce okazało się, że jest zupełnie inaczej i sporo osób podeszło do tego naprawdę emocjonalnie.

Gracze zaczęli bać się, że Riot będzie zmieniał także głosy innych championów, co zdaniem społeczności zabierze bohaterom ich unikatowy charakter (zobacz: Czy Jhin z LoLa otrzyma aktualizację głosu i wypowiedzi? Gracze nie chcą nowego aktora głosowego).

Twórcy League of Legends zauważyli, że aktualizacja wypowiedzi Akali została przyjęta w dość oschły sposób i wywołała spore zamieszanie m.in. na Reddicie. Jeden z Rioterów postanowił wypowiedzieć się w tej sprawie.

Reklama

Zmiany aktorów głosowych w League of Legends

Reklama

Trudno powiedzieć, czy twórcy LoLa spodziewali się takiej reakcji na nowy głos Akali, który pojawił się na serwerze testowym. Niektórzy gracze twierdzili, że największym problemem był brak komunikacji pomiędzy Riotem a społecznością. Inni byli zdania, że nie ma sensu aktualizować czegoś, co jest po prostu dobre (zobacz: Riot zmienił Akali w LoLu i nikogo o tym nie poinformował. Gracze mają mieszane uczucia).

Jeden z Rioterów – NeoLexical – wypowiedział się na ten temat i wyjaśnił kilka kwestii. W dość obszernym wpisie przekazał, że:

Generalnie w sieci o wiele łatwiej jest wyrażać negatywne uczucia niż te pozytywne. Do tej pory słyszałem od graczy Akali zarówno argumenty za, jak i przeciw zmianom VO. Ogólnie można powiedzieć, że zmiany wymagają czasu, by się do nich przyzwyczaić. Wyrażanie opinii również zajmuje czas. 

Ashly jest świetną aktorką głosową i ma na swoim koncie kilka wspaniałych ról, w tym również jako Akali. 

Naprawdę rozumiem, że podstawowe VO i mnóstwo małych wariacji, które sprawiają, że Akali wyróżnia się w naszych głowach (np. jej śmiech), jest tym, co bardzo kochacie. 

Chcemy, by bohaterka znalazła się fabularnie pośrodku charakterów Zeda i Shena, jako „chaotic good”. Nowe VO czyni Akali bardziej heroiczną, ale potencjalnie zabiera jej niektóre elementy chaotyczne/antybohaterskie. 

Ciężko byłoby nagrać na nowo linie dialogowe (biorąc pod uwagę wasze wskazówki, z którymi Ashly na pewno świetnie by sobie poradziła!), ale nie jest to niemożliwe. Można to zapamiętać na przyszłość (możliwe, że bardzo daleką przyszłość). Tak więc są dwie opcje, które mamy aktualnie: 

  • Zachować zmiany i mieć nadzieję, że każdy się przyzwyczai do tego, ponieważ będzie miał więcej czasu na oswojenie się z nowościami. Zmiany wymagają czasu.
  • Powrócić do starego VO i czekać na bardziej odpowiedni czas i potencjalnie wrócić do aktualizacji wypowiedzi Akali jako całości kiedyś w przyszłości. 

Myślę, że lepiej byłoby utrzymać aktualizację na PBE i pozwolić, by ta się zadomowiła. Gracze będą mieć czas na wyrażenie większej liczby opinii zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję. Nie mamy jednak zbyt wiele czasu na czekanie. Chciałbym usłyszeć konstruktywne wypowiedzi zarówno od zwolenników, jak i przeciwników tej zmiany.

Ci, którym podobają się nowe wypowiedzi i głos – dajcie nam znać! Do tej pory słyszałem, że stare wypowiedzi były zbyt „chaotic”, a za mało „good”. 

Tych, którym nie podobają się zmiany, proszę o przemyślenie swoich opinii i wyrażanie niezadowolenia w konstruktywny sposób.

Na koniec Rioter podkreślił, że cała jego wypowiedź związana jest z podstawowymi wypowiedziami bohaterki. Jej głos w legendarnej skórce Star Guardian nie będzie już zmieniany.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej