w

Ryze już nie jest najsłabszą postacią w całym League of Legends. Kto teraz ma najgorsze win ratio w grze?

Jak buffy Maga Run wpłynęły na jego współczynnik zwycięstw?


W ostatnim czasie fani Ryze’a nie mieli łatwo. Ten niezwykle charakterystyczny bohater, który jest w League of Legends od ponad 13 lat, długi czas zmagał się z okropnym współczynnikiem wygranych. Jego sytuacja była tak zła, że był dosłownie najczęściej przegrywającą postacią w całej grze.

Społeczność wyśmiewała championa, twierdząc, że już nawet Disco Nunu jest bardziej pożyteczny podczas meczu (zobacz: Znany troll pick ma wyższe win ratio niż ten bohater League of Legends. Gracze wyśmiewają całą sytuację).

Riot był świadomy problemu i zapowiedział fanom, że ich ulubieniec doczeka się buffów. Twórcy dotrzymali słowa i Ryze w aktualizacji 12.11 otrzymał obiecane wzmocnienia. Jak to wpłynęło na jego sytuację? O ile poprawiły się jego statystyki, a szczególnie win ratio?

Obecne win ratio Ryze’a

Aktualizacja 12.11 zawierała buffy Ryze’a, które prezentowały się następująco:

  • Q — Przeciążenie
    • czas odnowienia: 6 sek. ⇒ 5 sek.
  • E — Fluktuacja Magii
    • obrażenia magiczne: 60/85/110/135/160 pkt. (+35% mocy umiejętności) (+2% dodatkowej many) ⇒ 60/90/120/150/180 pkt. (+45% mocy umiejętności) (+2% dodatkowej many).

​Przed wzmocnieniami win ratio Maga Run było naprawdę tragiczne. W pewnym momencie nie dobijało nawet do 42%. Wybieranie tej postaci uznawano za trollowanie, a społeczność żartowała, że fani Ryze’a przeżywają załamanie nerwowe (zobacz: Ten bohater miał najgorsze win ratio w całym LoLu i zgadnijcie co. Teraz radzi sobie jeszcze gorzej).

Na szczęście buffy podziałały i Ryze odbił się od dna. Dziś jego współczynnik zwycięstw wynosi ponad 46%, a to sprawia, że nie jest już najsłabszą postacią w League of Legends.

Za nim znajdują się Aphelios (46,15%) oraz Gwen (46,31%). Oczywiście różnice między nimi w win ratio nie są szczególnie ogromne, ale w porównaniu do 41,06%, które miał Ryze około 3 tygodnie temu, aktualny wynik jest satysfakcjonujący.

Niektórzy gracze śmieją się, że skoro sytuacja Ryze’a się poprawiła, to memy o nim powoli przestają mieć sens.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends