w

Znany troll pick ma wyższe win ratio niż ten bohater League of Legends. Gracze wyśmiewają całą sytuację

Gracze LoLa śmieją się, że bardziej opłaca się trollować, niż grać Ryze’em.


Ostatnia aktualizacja sporo namieszała w grze i zmieniła współczynniki wygranych wielu bohaterów. Niektóre postacie stały się sporo słabsze, inne radzą sobie zauważalnie lepiej. Ale niezmienne pozostało jedno – zdecydowanie najgorszą postacią w całym League of Legends pozostaje Ryze.

Champion ten jest interesujący nie tylko ze względu na swoją historię, liczne przeróbki, animacje, opowiadania i tak dalej. Społeczność kojarzy go również z tego, że jest po prostu skrajnie pechowym bohaterem, który od wielu aktualizacji przegrywa najwięcej gier ze wszystkich postaci.

Nikt nie radzi sobie tak źle jak Ryze, a po patchu 12.10 jego sytuacja stała się jeszcze gorsza (zobacz: Ten bohater miał najgorsze win ratio w całym LoLu i zgadnijcie co. Teraz radzi sobie jeszcze gorzej).

Niektórzy gracze wyśmiewają wspomnianego bohatera, ponieważ zauważyli, że pewien znany troll pick wygrywa więcej gier niż on. Chodzi o Disco Nunu.

Disco Nunu lepszym wyborem niż Ryze

Disco Nunu to rodzaj trollingu, który zapisał się w historii League of Legends. Oczywiście gracze tego tytułu przez lata próbowali na różne sposoby denerwować swoich współgraczy, ale rzadko kiedy zachowania takie dostały własną nazwę i były kojarzone z konkretnym bohaterem.

Dziś Disco Nunu to już mem i powielany w społeczności żart. Nie znaczy to, że tego typu praktyki nie mają miejsca – wciąż trafiają się gracze, którzy decydują się na trollowanie w takim stylu.

Żeby było ciekawiej – według statystyk granie w ten sposób opłaca się bardziej, niż wybieranie Ryze’a i traktowanie meczu na poważnie. Dla wielu taka sytuacja jest wręcz absurdalna. Jeden z fanów napisał:

Po raz kolejny Disco Nunu ma wyższe win ratio niż Ryze grany na środkowej linii. 

Współczynnik wygranych Disco Nunu to obecnie 41,40%, natomiast w przypadku Ryze’a – 41,27%. Fakt, że w aktualizacji 12.10b nie ma nic o jego wzmocnieniach, jest dla mnie niepokojący. 

Warto zaznaczyć, że Riot wypowiedział się w tym temacie i wyjaśnił, dlaczego champion nie otrzyma teraz wzmocnienia.

Przy wyborze bohaterów do zmian faworyzowaliśmy tych, których win ratio mocno spadło lub wzrosło od czasu wydania patcha 12.10 ORAZ współczynnik wygranych wykracza poza ustalone przez nas granice. 

Oznacza to, że postacie, które są tylko poza granicami, ale patch mocno na nich nie wpłynął (np. Ryze) będą balansowali w 12.11 zamiast poprawkach 12.10b.