w

Spirit Blossom Draven – ogromny projekt skina z LoLa z animacjami, nowymi tekstami, chromami i więcej

Grupa artystów stworzyła niesamowicie rozbudowany koncept skórki do League of Legends. Robi wrażenie.


To, że fani LoLa są ambitni i mają świetne pomysły, wiadomo od dawna. Nie zawsze jednak to, co stworzą gracze, jest niesamowicie rozbudowane i mogłoby być samodzielnym projektem.

Koncepty skórek czy bohaterów często wymagają grupy ludzi, którzy odpowiadaliby za różne części projektu, takie jak animacje, model 3D, wypowiedzi postaci i tak dalej. Można się łatwo domyślić, że praca nad czymś takim nie jest prosta i zajmuje wiele tygodni.

Mimo to grupka fanów postanowiła, że stworzy własną skórkę z League of Legends. Padło na serię Spirit Blossom, która bez wątpienia jest niesamowicie charakterystyczna i według wielu, jest jednym z ładniejszych motywów w całej grze.

Twórcy projektu zdecydowali, że ich skin będzie naprawdę rozbudowany – od splash arta i grafik koncepcyjnych, po projekt umiejętności w grze, pełny dubbing oraz dopracowany model 3D. Jak wyszło?

Pomysł na skórkę – Spirit Blossom Draven

Nad konceptem skórki Spirit Blossom Dravena pracowało wielu utalentowanych artystów:

  • oryginalny pomysł stworzył duxteh2,
  • nad SFX i VO SFX w grze pracował TriSoundworks,
  • głosu Dravenowi użyczył Matt Barr,
  • nad projektem 3D pracował BeardedShepher1,
  • za fabułę i kierunek projektu odpowiadali RoyalEnigmatic i Owlieart.

Jak widać, stworzenie pełnego fanowskiego skina wymaga zaangażowania od wielu osób. Czy było warto? Efekty są naprawdę powalające – wszystkie grafiki, jak i dubbing stoją na wysokim poziomie i łatwo pomylić je z oficjalnymi skórkami od Riotu.

Twórcy skupili się na najmniejszych detalach i dopracowali wszystko najlepiej, jak mogli. Warto zwrócić uwagę także na to, że poza zaprojektowaniem modelu 3D i wszystkich animacji umiejętności, zrobiono także zestaw chrom, które również przedstawiono podczas prezentacji skina.

Splash art skórki:

Inne wersja grafiki:

Nowe wypowiedzi bohatera:

Wygląd w grze, umiejętności i prezentacja chrom:

Każdy, kto ma ochotę wypróbować Dravena Duchowego Rozkwitu w grze, może pobrać skórkę z profili autorów.

Trzeba przyznać, że projekt wygląda naprawdę dobrze, a jego twórcy wykonali solidną robotę. Komentujący nie mogą się nadziwić, że grupka osób chciała poświęcić tyle czasu na customową skórkę z League of Legends. Wiele graczy żałuje, że taki skin nie pojawił się oficjalnie w grze, ponieważ zapewne niejeden miłośnik Dravena kupiłby go w dzień premiery.