w

Streamer LoLa zbanowany po mniej, niż 24 godzinach od pokazania tego na Twitchu

Jeden ze streamerów zaliczył poważną wpadkę. Pokazał widzom, że używa w LoLu zakazanych programów trzecich.


League of Legends to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Tytuł od Riot Games cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy. Wielu z nich od lat wspina się po drabince rankingowej, przez co każda rozgrywka traktowana jest bardzo poważnie.

Niektórzy tak bardzo chcą osiągać lepsze wyniki, że decydują się na złamanie regulaminu samej gry i sięgają po programy trzecie, które ułatwiają im przeróżne czynności – pokazują wrogów na mapie, nakierowują skille na przeciwników, niesamowicie szybko omijają bohaterem wrogie umiejętności i tak dalej.

Jak można się domyślić, tego typu programy są oczywiście zakazane i Riot banuje konta, na których używano przeróżnych skryptów. W przeszłości mówiło się nawet o zamykaniu całych firm, które zajmowały się tworzeniem takiego oprogramowania. Mimo to są osoby, które dalej ryzykują i narażają swoje konto na permabana.

Ban za skrypty w LoLu

Logtube_, streamer z Twitcha, pewnego dnia prowadził transmisję z League of Legends. Nie byłoby w tym nic szczególnego – codziennie tysiące osób z całego świata streamują swoje mecze z Summoner’s Rift.

Pojawił się jednak pewien problem, ponieważ wspomniany streamer nie był uczciwy i postanowił skorzystać ze skryptów, które dawały mu dodatkowe informacje, jak choćby położenie przeciwników na mapie.

Logtube_ grał wtedy Xerathem, a wokół jego bohatera pojawiały się zielone okręgi, które wyznaczały zasięgi umiejętności. Bot, którego używał, miał znacznie więcej funkcji. Był to klasyczny cheat, który pewnie większość kojarzy.

Jak można się spodziewać, takie zachowanie nie przeszło bez echa. Widzowie postanowili zareagować i zaczęli zgłaszać oszukującego gracza. Streamer wkrótce potem dostał bana na Twitchu. TTV ma bardzo jasne zasady odnośnie tego typu sytuacji – cheatujesz w grach? Dostajesz bana.

Czy streamer był jakiś niesamowicie popularny? Raczej nie, choć wiele osób kojarzy jego nickname właśnie z cheatami. Jego konto na TikToku ma praktycznie same filmy z cheatami w roli głównej. Jego transmisje oglądało kilkadziesiąt osób, aż do 23 czerwca – wtedy pojawił się “peak” widzów w wysokości pond 430. Niedługo po tym Twitch nałożył bana.

Używanie skryptów w League of Legends od zawsze wiązało się z falą krytyki ze strony reszty społeczności. Gracze LoLa nigdy nie szanowali osób, które zwyczajnie oszukiwały podczas meczów.