w

System może zbanować konto w LoLu za bycie AFK lub wychodzenie z meczów? Riot wyjaśnia

Riot Games

Wychodzenie z meczów grozi banem na konto?


Riot Games karze graczy za wychodzenie podczas wyboru bohatera oraz za opuszczanie już trwających gier. Chociaż zazwyczaj są to kary ograniczające kolejkę, to co stanie się, jeżeli ten proceder będziemy powtarzać dalej?

Na to pytanie odpowiedziała jedna z osób będących blisko twórców League of Legends. Co na to Riot?

Ban za AFK?

League of Legends boryka się nie tylko z toksycznością, z której tytuł jest niestety znany, ale również społeczność narzeka na wychodzących z gry innych przywoływaczy. Niedawno wprowadzone usprawnienia wykrywają tego typu procedery lepiej i zmniejszają karę za przegraną innym uczestnikom walki w postaci mniejszej ilości zabieranych LP.

Fani zastanawiają się jednak, jaki los może spotkać ukaranych i czy jest możliwość dostania bana za wielokrotne wychodzenie z meczów lub bycie AFK.

ZOBACZ – Wieże z niebieskiej i czerwonej strony mapy w LoLu różnią się zasięgiem, co daje przewagę

Pytanie to zadał pracownikom Riotu insider Spideraxe i jak się okazuje, nie może to zostać nałożone przez automatyczny system. Jeżeli więc pójdziemy AFK 10 razy z rzędu, otrzymamy niski priorytet w kolejce, ale nie dostaniemy bana z automatu.

Pamiętajmy jednak, że pracownicy Wsparcia Gracza mogą sprawdzić konto i jeżeli odkryją, że jest to zabieg celowy, mogą zablokować konto, a do tego wystarczy jeden ticket od zirytowanego sojusznika.