w

Ta postać z League of Legends wyszła niecały rok temu, a dziś nikt nią nie gra

Reklama

Mimo że pojawiła się na Summoner’s Rift w tamtym roku, dziś prawie nikt o niej nie pamięta.


Wydawać by się mogło, że bohaterowie wydani stosunkowo niedawno cieszą się sporym zainteresowaniem społeczności. Nie chodzi tylko o to, że to postacie świeże, ale także o fakt, że często mają rozbudowane mechaniki i nowocześniejszą szatę graficzną.

W tym przypadku jednak nowa bohaterka nie cieszy się uznaniem graczy. Od momentu jej wydania nie minął nawet rok, a dziś prawie nikt nią nie gra.

Naafiri i jej okropne pick ratio

Reklama

Naafiri to postać, która pojawiła się na Summoner’s Rift 19 lipca 2023 roku, więc nie minął nawet rok od daty jej premiery.

Gracze zauważyli, że obecnie prawie nikt nią nie gra. Bohaterka ma jedno z najniższych pick ratio w grze, które obecnie wynosi 0,83. Gorzej jest tylko w przypadku Ziggsa (0,71) oraz Heimerdingera (0,76).

Reklama

Jak to się stało, że stosunkowo nowa postać, która w dodatku jest przedstawicielką Darkinów, którzy to cieszą się popularnością wśród graczy, jest tak bardzo pomijana przez społeczność?

Jeden z użytkowników Reddita przyjrzał się tej sprawie i wyciągnął pewne wnioski. Stwierdził, że Naafiri jest przykładem tego, jak Riot nie powinien projektować bohaterów.

Wśród jego obserwacji poczytać można o tym, że twórcy niepotrzebnie chcieli stworzyć „prostego i przyjaznego dla początkujących zabójcę”. W efekcie wielu graczy szybko znudziło się graniem Naafiri, ponieważ nie była dla nich odpowiednio satysfakcjonująca.

Kolejna myśl dotyczy tego, jak Riot tłumaczy się ze swoich porażek.

Reklama

Argument „potwory mają niski pickrate” został użyty jako wymówka, aby nie śledzić postępów Naafiri po jej wydaniu. 

Społeczność prosiła o wydanie potwornego championa, więc Riot chciał wypełnić lukę i wypuścił coś, co spełniło rolę wypełniacza, po czym twórcy skupili się na kolejnych projektach. Nie pomyślano o tym, że stosunkowo prosty bohater powinien mieć wysoki pick rate, ponieważ gracze z założenia powinni odnosić sukcesy grając taką postacią. 

Jest przecież mnóstwo innych bohaterów potworów, którzy radzą sobie dobrze pod względem popularności, a często mają znacznie starsze zestawy umiejętności i gorzej wyglądające modele. 

Gracz zaznaczył również, że bohaterka powinna mieć możliwość grania w jungli. O ile zrozumiał to, że Riot bardzo chce, by Naafiri była midlanerem, to jednak jej niski pick rate sugeruje, że być może warto spróbować wysłać ją na inne linie.

Następne zarzuty dotyczyły tego, że postać jest dość nudna. Rozgrywka z jej udziałem nie jest ani wymagająca, ani satysfakcjonująca.

Jest dosłownie niczym. Nudzi się po trzeciej grze. Jej gameplay jest bardzo powtarzalny i nudny. 

Żaden inny nowowydany bohaterów LoLa nie miał tak szybkiego i gwałtownego spadku pick ratio w historii. 

Gracz przyznał, że sytuacja jest naprawdę przykra, ponieważ sam pomysł na Darkina tego typu był ciekawy. Model bohaterki jest dopracowany i odróżnia się od „typowego championa z LoLa”. Niestety Riot popełnił wiele błędów i ma się wrażenie, że niespecjalnie chce ratować sytuację wspomnianej postaci.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends