w

Wszyscy narzekają na nowy system maestrii w League of Legends. Jest naprawdę źle

Reklama

Społeczność LoLa jest wściekła. Nowe poziomy maestrii to najgorsza zmiana od lat?


Niedawno do League of Legends trafiły zapowiadane od miesięcy zmiany w systemie maestrii. Gracze są tym faktem naprawdę poirytowani i głośno wyrażają swoje niezadowolenie. Internret został zalany postami na ten temat. Krytykowane jest praktycznie wszystko.

Nowy system maestrii w League of Legends

Reklama

Riot w końcu dodał nowy system maestrii bohaterów, przez co w społeczności LoLa dosłownie zawrzało. Zanim zmiany weszły na serwery live, gracze już krytykowali je i śmiali się, że wyglądają tanio (zobacz: Tak wyglądają animacje nowych maestrii w League of Legends).

Reddit czy Twitter zostały zalane postami, w których użytkownicy narzekają na przeróżne aspekty nowego systemu. Jedni skupiają się na kwestii wizualnej, która kojarzy im się z kiepskimi grami mobilnymi, inni zwracają uwagę na potężną ilość grindu, a jeszcze inni uważają, że zmiany po prostu nie mają sensu i pewne rzeczy działają teraz zupełnie nielogicznie.

Jeden z graczy podsumował większość tego typu wpisów:

Reklama

Dla kogo właściwie jest ta aktualizacja?

Przeczytałem kilka wątków na ten temat i przejrzałem wiele komentarzy i jestem zaskoczony. Oczywiście gracze tacy jak ja, którzy lubili zbierać poziomy 7 na bohaterach, zostali przez to całkowicie opluci.

Do tego dochodzą łowcy osiągnięć, których postępy zostały wyczyszczone, ponieważ teraz potrzebujesz M10, co oznacza mniej więcej 3 razy więcej czasu poświęconego na postać – czyli to praktycznie niewykonalne. 

OTP też tego nienawidzą. Czytałem tylko, że ich punkty mistrzostwa są teraz niewidoczne dla nikogo poza nimi samymi.

Przeglądając wpisy graczy League of Legends ma się wrażenie, że nie ma osoby, która cieszyłaby się ze wprowadzonych zmian. Jak zauważono wyżej, system uderzył zarówno w kolekcjonerów, fanów odznak, jak i oddanych mainów konkretnych postaci.

Niektórzy zaczęli bawić się w fanowskie przeróbki, pokazując tym samym, że dałoby się zrobić taką aktualizację tak, by wyglądała estetycznie i nie dawała skojarzenia z tanimi mobilkami.

Zanim Riot dodał zmiany na serwery live, część fanów miała nadzieję, że twórcy jeszcze się z nich wycofają i zrozumieją, że jest to zły pomysł. Jak widać, niestety tak się nie stało i społeczność jest obecnie naprawdę załamana.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends