Reklama

Te skórki z League of Legends dają przewagę nad przeciwnikiem. Jak wiele skinów jest pay to win?

League of Legends

Reklama

Które skiny z LoLa nie są do końca sprawiedliwe? Na co warto zwrócić uwagę?

Reklama


League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Jest również tytułem darmowym – by założyć konto nie trzeba wydać ani złotówki. Twórcy jednak muszą jakoś zarabiać, więc do LoLa wprowadzane są przeróżne dodatki kosmetyczne, takie jak skórki, ikonki, emotki czy chromy.

Jak sama nazwa wskazuje, dodatki powinny wprowadzać jedynie zmiany kosmetyczne, czyli przerabiać wygląd postaci, personalizować profil gracza czy modyfikować barwy bohatera.

Niestety nie zawsze tak jest i bywa, że niektóre ze skinów mają wpływ na rozgrywkę. Zmiana kolorów umiejętności czy kształtu pocisków sprawia, że te są trudniejsze do ominięcia, a co za tym idzie – gracz z konkretną skórką ma nieco łatwiej.

Reklama

Które skiny z LoLa dają przewagę?

Skórki pay2win z League of Legends

Oto lista 10 skinów, które według wielu fanów LoLa dają przewagę nad przeciwnikiem. Powody bywają różne, ale za każdym razem granie na taką skórkę jest niesamowicie irytujące.

Project Ashe

Dla wielu osób pominięcie legendarnej skórki Ashe w temacie pay to win jest praktycznie niemożliwe. Efekty i animacje skina PROJECT mocno różnią się od tych topornych i powolnych, które widać w oryginale. Dodatkowo skórka ma zwodniczy hitbox, którego ofiarą padł nawet sam Faker. Poza mylącym hitboxem, PROJEC: Ashe jest jednym z najlepszych skinów bohaterki, ponieważ wznosi postać na wyższy poziom dzięki płynnym animacjom auto-ataków.

Dark Waters Vladimir

Seria Dark Waters nie należy do szczególnie popularnych, ale ma oddanych fanów, który uważają, że motyw jest niesamowicie klimatyczny i tajemniczy.

Dark Waters Vladimir poza tym, że według niektórych jest po prostu ładną skórką, jest też skinem, który może nieźle zmylić przeciwnika. Jego umiejętności potrafią zlewać się z ciemniejszymi elementami Summoner’s Rift. Niektórzy gracze twierdzą, że ult bohatera – Hemoplague – jest w tej skórce szczególnie mało widoczny.

Bardzo podobny problem dotyczy Atlantean Syndry, która przez lata była znana z tego, że jest zbanowana podczas rozgrywek profesjonalnych. Wygląd jej umiejętności również mocno zlewa się z otoczeniem, szczególnie jeśli dochodzi do walk na rzece.

Artic Ops Gragas

Skórka Artic Ops Gragas w 2018 roku została okrzyknięta pay to win, po tym jak wielu graczy narzekało na widoczność jej umiejętności. Sprawa była naprawdę poważna, w internecie pojawiła się masa screenów z profesjonalnych gier, gdzie widać było, że umiejętności wspomnianego Gragasa są strasznie nieczytelne. O niesprawiedliwych efektach skina wypowiadały się różne znane osoby, a wątki na Reddicie opisujące ten problem zyskiwały wielki rozgłos.

iBlitzcrank

Blitzcrank to znienawidzona postać przez masę graczy z niskich dywizji – nikt nie lubi zostać złapany przez jego Q, ponieważ kończy się to zazwyczaj szybką śmiercią.

Skórka bohatera – iBlitzcrank – jest chyba jednym z najbardziej znanych przykładów skinów pay to win w grze. Według wielu, jego grab jest mylący i trudniejszy do ominięcia, a jak wiadomo, omijanie Q Blitzcranka jest kluczowe, jeśli gra się na tę postać.

Mecha Kha’Zix

Kha’Zix to bohater, który polega na odnajdywaniu odizolowanych celów, które otrzymują wtedy większe obrażenia z jego Q. Gdy przeciwnik oddali się od drużyny, gracz Kha’Zixa widzi powiadomienie, w podstawowej wersji – ciemnofioletowe. W skórce Mecha informacja o izolacji jest znacznie bardziej widoczna. Żeby tego było mało – gracz słyszy również charakterystyczny dźwięk, gdy śledzony wróg staje się odizolowany. W wersji podstawowej nie występuje żaden dźwięk.

God-King Darius

Jedna ze skórek Dariusa wywołuje wśród graczy niepokój. Okazało się, że powodem tego zjawiska jest zmiana wizualna, w której broń bohatera staje się o wiele większa. Nie zmienia to oczywiście hitboxów i część osób uważa, że powiększony topór lepiej oddaje zasięg umiejętności. Jednak fakt, że osoba grająca widzi znacznie większą broń niż ta, do której być może przyzwyczaiła się przez lata, sprawia, że w głowie pojawia się pewne zmieszanie.

Steel Legion Lux

Lux to bohaterka, której skórki często oskarżane są o pay to win. Jednym z takich skinów jest Steel Legion, który jest zbanowany na rozgrywkach profesjonalnych. Zdaniem wielu efekty wizualne tej skórki są mylące, trudno określić ich hitbox oraz w ferworze walki łatwo pomylić, czy bohaterka akurat autoatakuje czy może już rzuca swoje Q.

Dark Cosmic Lux

Kolejna skórka do Lux, tym razem uznawana za jeden z najlepszych jej skinów. Po wydaniu bliźniaczych skinów o tematyce kosmosu wśród społeczności LoLa zawrzało. Ludzie uznali, że umiejętności nowych skórek są kompletnie nieczytelne, utrudniają grę i wtapiają się w otoczenie.

Elementalist Lux

Ultimate skórka Lux, która swojego czasu zachwycała graczy na całym świecie, również nie uchroniła się od słów krytyki. Zdaniem niektórych Q Lux w wersji Elementalist wizualnie leci nieco wolniej niż jego podstawowa wersja. Myli to wielu graczy, ponieważ hitbox skilla nie jest zmieniony, więc łatwo natknąć się na sytuacje, gdzie Q trafiło, mimo że animacja wskazywała na coś innego.

Bonus: Arclight Varus

Arclight Varus to bardzo znany przykład skórki, na którą prawie nikt nie lubił grać. Superumiejętność bohatera w wersji Arclight mocno różniła się od swojego pierwowzoru. Można wręcz powiedzieć, że oba skille wyglądały jak coś zupełnie innego.

Był to idealny przykład skina pay to win, ale jak można się domyślić – już nim nie jest, ponieważ Varus otrzymał odświeżenie efektów umiejętności.

Jak widać, różnica między starą, a odświeżoną wersją skórki jest gigantyczna.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej