w

To aktualnie jeden z najlepszych midlanerów w League of legends. Wygrywa ponad 55% gier

Zac to obecnie najczęściej wygrywający midlaner w LoLu. Co sprawia, że jest tak silny?


Zac to champion, który pojawił się na Summoner’s Rift 29 marca 2013 roku. Nigdy nie był szczególnie popularny, co wpłynęło na liczbę dodatków kosmetycznych, które do niego wydawano – po prawie 10 latach od premiery ma zaledwie kilka skórek.

Mimo że bohater odbiega wyglądem od najbardziej lubianych postaci, co zapewne ma duży wpływ na jego popularność, broni się swoimi umiejętnościami, dzięki którym od czasu do czasu wraca do mety. Praktycznie każdy gracz League of Legends kojarzy tego championa, który potrafi wyskoczyć zza ściany w najmniej spodziewanym momencie.

W ostatnim czasie Zac cieszy się ogromnymi sukcesami na środkowej alei. Wynik nie jest byle jaki, ponieważ postać ma obecnie pierwsze miejsce, jeśli chodzi o win rate – przebija 55%. Co sprawia, że wspomniany bohater jest tak silny? Co na nim budować?

Najlepszy midlaner w League of Legends?

Parę dni temu wspominano o Singedzie, który zaskoczył społeczność i pojawił się na podium najczęściej wygrywających bohaterów z mida (zobacz: Ten nieoczywisty pick sieje obecnie postrach na środkowej alei w League of Legends).

Warto przyjrzeć się temu, kto walczył z nim o pierwsze miejsce w rankingu. Chodzi oczywiście o Zaca. Według lolalytics.com bohater wygrywa obecnie 55,46% gier i znajduje się w tierze S+.

Wielu graczy uważa, że do dominacji Zaca na środkowej alei przyczynił się bezpośrednio dość nowy przedmiot – Jak’Sho, The Protean. Budowanie tego itemu po Sunfire Aegis sprawi, że champion będzie niesamowicie trudny do zabicia, a jednocześnie będzie mógł zadawać duże obrażenia przeciwnikom.

Tak prezentuje się zestaw run oraz kolejność budowanych przedmiotów:

Ponadto możliwość bohatera do osiągania idealnych pozycji na mapie pomaga mu tworzyć ogromną presję w trakcie meczu. W tym czasie normalni midlanerzy zwykle musieli pozostać w swojej alei, aby dobijać miniony. Tymczasem Zac jest odpornym na obrażenia championem z tańszymi, bardziej wydajnymi przedmiotami, więc może wygodnie przemierzać inne aleje, aby pomagać swojej drużynie.

Umiejętności postaci pomagają jej tworzyć ogromną presję na wrogach, którzy stopniowo zostają spychani w kierunku swojego Nexusa.

Tak naprawdę takie wykorzystanie Zaca istnieje już od dawna – pomysł został użyty na Mistrzostwach Świata 2022 przez reprezentanta VCS, Saigona Buffalo. Jednak dopiero gdy pojawił się przedmiot Jak’Sho, champion stał się naprawdę potężny i skuteczny.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends