w

To tej postaci najbardziej obawiają się najlepsi gracze LoLa na świecie. Kto jeszcze jest w czołówce?

Profesjonalna scena wyraźnie ma problem z jedną z postaci, która albo jest wybierana, albo banowana.


Statystyki z profesjonalnej sceny często bardzo mocno różnią się od tych, które obowiązują chociażby w Złocie, Platynie, czy nawet Diamencie. Dlatego widząc je można się nieźle zdziwić, szczególnie porównując wykresy pokazujące te najczęściej banowane i jednocześnie wybierane postacie.

W tym momencie na profesjonalnej scenie jest jedna postać, która mocno wyprzedziła wszystkie inne, jeżeli chodzi o 12 sezon. Można spokojnie napisać, że gracze albo ją banują, albo wybierają. Suma meczów, w których ją wykluczono, albo wybrano wynosi 94%.

Albo wybierana, albo banowana

O kim mowa? O Caitlyn – dość nietypowo, ale faktycznie, ma ona 94-procentową “obecność”. Za nią znajduje się TF, potem Xin Zhao Lee Sin i TOP 5 zamyka Renekton. Caitlyn ma tyle samo banów, co Twisted Fate, czyli 113:

Najczęściej wybierany jest na ten moment Xin Zhao, potem Lee sin i Jinx. Na pierwszym miejscu normalnie byłaby Caitlyn, ale bany sprawiają, że gracze po prostu nie mogą z niej skorzystać. Jednocześnie nadal jest kilkadziesiąt postaci, które dalej nie zostały ani zbanowane, ani nikt nimi nie zagrał – 12 sezon jest jednak na dość wczesnym etapie, więc nikogo nie powinno to jakoś niesamowicie dziwić.

Caitlyn nie jest jakaś niesamowicie popularna, ale faktycznie SoloQ zaczyna ją coraz bardziej dostrzegać. Winrate, ale także i częstotliwość wybierania powoli idzie do góry. Najszybciej jednak rosną bany.

Z 74 miejsca w kilka aktualizacji Caitlyn skoczyła na 13 miejsce, a to prawdopodobnie jeszcze nie koniec jej wzrostów.