w

xQc ostro o decyzjach Riotu względem LoLa – “Wiecie co? Zbanujcie całą grę, zbanujcie też komputery”

Znany streamer skrytykował twórców LoLa. Twierdzi, że ci usuwają istotne aspekty rozgrywki.


League of Legends zmienia się z roku na rok. Nic więc dziwnego, że pewne elementy rozgrywki czy klienta zostają przerobione lub wymienione na inne. Riot co jakiś czas decyduje się na usunięcie przestarzałych mechanik, mało popularnych map czy przedmiotów. Stało się tak m.in. z mapkami Crystal Scar czy Twisted Treeline. Lista usuniętych itemów jest bardzo rozbudowana, a niejeden gracz z długim stażem wymieni także wycofane funkcje w kliencie.

Można się spodziewać, że znajdzie się niemało osób, które skrytykują tego typu odświeżanie gry. Niejeden z fanów twierdzi, że Riot niepotrzebnie wyrzuca pewne elementy rozgrywki. Tłumaczenie twórców, w którym zaznaczają, że robią to dla dobra społeczności, nie zawsze się przyjmuje i wciąż można trafić na masę krytycznych komentarzy.

Do krytyki przyłączył się znany kanadyjski streamer xQc. Co nie spodobało mu się tym razem?

xQc o decyzjach Riotu względem League of Legends

Felix Lengyel, lepiej znany pod pseudonimem xQc, to kanadyjski streamer Twitch. Sporo osób kojarzy go, ponieważ Felix nie tylko gra w znane tytuły, ale nierzadko się o nich wypowiada w kontrowersyjny sposób.

Streamer podczas jednej z transmisji na żywo długo oczekiwał na załadowanie się gry. Jako że grał ze znajomymi, wiedział, że wina najprawdopodobniej leży po stronie obcej dobranej do teamu osoby, która być może ma problem z internetem lub komputerem.

xQc zdenerwował się i poruszył temat usuniętej przez Riot funkcji, która przez lata była obecna w grze – wskaźnik załadowania się poszczególnych graczy na ekranie ładowania gry.

Riot stwierdził, że lepiej usunąć informację o ładowaniu u konkretnych osób, ponieważ ludzie, którzy ładowali się najwolniej często byli obiektem drwin lub wyzwisk. Zapewne niejeden gracz kojarzy żarty o “drewnianym” komputerze czy beznadziejnym internecie.

Gdy inny streamer wspomniał, że dawniej funkcja była obecna, xQc odpowiedział:

Tak, pamiętam to. Ale ludzie byli zastraszani za to, że mają słabe komputery, więc Riot to usunął. 

Streamer nakręcał się coraz bardziej i zaczął ostro komentować decyzje twórców League of Legends.

Usunęliśmy profile, bo gracze byli prześladowani. Och, to też usunęliśmy, ponieważ gracze są tacy wrażliwi. 

O mój Boże! Co dalej? Usunięcie nazwy przywoływacza? Ukrycie postaci? Ukryjcie wyniki gier, ukryjcie całą mapę. Albo wiecie co? Zbanujcie całą grę, zablokujcie komputery, zbanujcie monitory. 

Można się spodziewać, że w przyszłości Riot przerobi jeszcze nie jedną funkcję z gry czy klienta. W takich sytuacjach zazwyczaj zdania są podzielone – część osób cieszy się ze zmian, podczas gdy inni ostro je krytykują. Niestety nie ma sposobu, by zadowolić całą społeczność graczy.