w

Upłynęło 5 lat, a Riot dalej tego nie zaktualizował. Nowi gracze LoLa mogą mieć niezły mętlik w głowie

Riot Games

Element w kliencie, który zdecydowanie wymaga aktualizacji.


Zapewne każdy wie, jak wygląda i działa, czy też często nie działa, klient League of Legends. Zazwyczaj jednak elementy w nim są zgodne, z tym co się dzieje w grze, a ten po małym zapoznaniu, jest przystępny nowym użytkownikom.

Jednak jest w nim kilka małych rzeczy, które mogą wprowadzić w błąd nowych graczy, którzy szukają swojego bohatera. Mowa tutaj o filmach przedstawiających umiejętności różnych bohaterów, których Riot nie aktualizuje.

Niezaktualizowane przedstawienie postaci

Początkujący w League of Legends mają naprawdę trudno. Nie dość, że muszą nauczyć się, co robi każda z ponad 150 posiadających przynajmniej 5 (z pasywką) umiejętności, to dochodzą do tego również itemy, role i nie tylko. Nie ułatwia tego sam klient gry, który ma elementy nieaktualizowane od dobrych kilku lat.

Mianowicie mowa tutaj o małych prezentacjach postaci, które są podstawową wiedzą na temat ich umiejętności. Zazwyczaj nowi gracze korzystają z tego, co mają pod ręką dostarczone od dewelopera, a nie ze stron trzecich. W LoLu pojawia się mały problem, bo te informacje nie są zaktualizowane.

Jak możemy zauważyć na filmie, Shyvany “W” oraz “E” w formie smoka wciąż nie zostały zaktualizowane, chociaż bohaterka otrzymała tę zmianę w patch 6.23. Podobnie jest z “W” Viktora, “R” z mikrostunem Akali, czy też “Q” Taliyah, które od bardzo dawna nie zadaje obrażeń obszarowych.

Warto zwrócić uwagę, że jest to tylko związane z małymi zmianami. Pełne reworki, jak Fiddlesticks, czy też Volibear są aktualne.