w

Tym sposobem każdy może permanentnie zbanować dowolne konto w LoLu

Poważny exploit, który sprawia, że niewinni gracze mogą dostać permanentnego bana.


Jakiś czas temu od twórców League of Legends można było dowiedzieć się o wycieku kodu źródłowego. Jak potwierdzili sami twórcy, wydarzenia te mogły wpłynąć nawet na zwiększoną liczbę cheaterów w grze. To, co jednak udało się dokonać jednemu z graczy LoLa nie jest powiązane z ostatnim atakiem i wykorzystuje API klienta, które wcześniej pozwalało między innymi zmieniać status, który widzieli znajomi z League.

Tym razem jednak stworzono narzędzie, które jest znacznie bardziej niebezpieczne i pozwala na stałe zablokowanie praktycznie dowolnego konta bez większego wysiłku. Co dokładnie wykorzystuje exploit i jak wygląda jego działanie?

Banowanie na życzenie

W sieci pojawił się filmik, który pokazuje niebezpieczny skrypt, pozwalający zablokować na stałe dowolne konto, które bierze udział w rozgrywce.

Video

Na filmiku widać, jak autor wpisuje nick oraz tworzy pętlę, która powtarza komendę zgłaszającą gracza 1000 razy. Sprawia to, że konto jest blokowane permanentnie niezależnie od tego, czy wcześniej nakładane były na nie jakieś kary.

W League of Legends zazwyczaj przed otrzymaniem permanentnego bana twórcy wysyłają ostrzeżenie i nakładają mniejsze ograniczenia, jak na przykład blokada na tydzień czy 14 dni. Z tego powodu exploit jest naprawdę niebezpieczny, ponieważ pozwala ominąć wymienione kary. Twórcy również nie mają w zwyczaju ściągania blokad nałożonych na stałe, jednak w tym przypadku trudno byłoby wyjaśnić tego typu decyzję w przypadku gracza, który padłby ofiarą takiego ataku.

Deweloperzy na ten moment nie odnieśli się do całej sytuacji, jednak jest ona na tyle poważna, że najprawdopodobniej problem powinien zostać jak najszybciej zażegnany.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends