w

Viego był ostatnim bohaterem z LoLa, który miał stanowić wyzwanie dla twórców podczas tworzenia?

Czy do League of Legends nie będą już trafiali tak rozbudowani bohaterowie?


Starsi gracze, którzy byli świadkami tego, jak do League of Legends dodawane były kolejne postacie, mogli zauważyć to, że nowsze z nich mają coraz bardziej rozbudowane umiejętności.

Mowa tu między innymi o superumiejętności Mordekaisera, który jest w stanie przenieść się wraz z przeciwnikiem do innego wymiaru czy Sylasie, którego ult pozwala na użycie superumiejętności swoich wrogów.

Dla fanów tego typu wymyślnych zdolności, które dodatkowo wprowadzają nowe mechaniki w rozgrywce, Riot ma jednak nieprzyjemną wiadomość.

Trudne do wdrożenia umiejętności

Pojawiła się informacja, że twórcy nie chcą wydawać trudnych w technicznym tworzeniu bohaterów po wydaniu Sylasa. Viego był wyjątkiem ze względu na jego rolę w uniwersum League, więc Riot chciał, aby jego gameplay był naprawdę ekscytujący.

Jak się okazuje, premiera championa była sukcesem i cieszy się on naprawdę sporą popularnością, jednak nie zmienia to faktu, że jego zdolności były trudne do zaimplementowania.

ZOBACZ – Która kolejka w League of Legends jest najpopularniejsza? Można się nieźle zdziwić

Na taką decyzję z pewnością wpłynęło wiele czynników. Jednym z nich jest ilość błędów, które muszą zostać wyeliminowane przed sztywną datą wydania postaci. Z racji, że pracuje nad tym tak naprawdę niewielki zespół projektantów, doprowadza to do sytuacji, w których bohater ze względu na nieusunięte błędy musiał być wyłączany z rozgrywek – Dlaczego Viego został właśnie wyłączony? Dokładny powód związany z “Q” bohatera.

Skomplikowane umiejętności wymagają również ogólnego poświęcenia znacznie większych ilości czasu, w którym pracownicy mogliby zajmować się reworkami lub kolejnymi championami, którzy mieliby trafić do LoLa.

Jak takie postanowienie Riotu będzie wyglądało w praktyce? To, że twórcy chcą wycofać się z trudnych do zaimplementowania zdolności, nie oznacza, że będą one mniej ciekawe i nie będą wprowadzały do League niczego nowego. Świetnym przykładem może być nadchodząca Gwen i jej zestaw umiejętności (Oficjalny opis i prezentacja umiejętności Gwen, najnowszej postaci w League of Legends).

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends