w

W 2023 roku w League of Legends przybędzie nowych graczy? Riot o nich walczy

Riot Games

Twórcy League of Legends postawili na nowych graczy w nadchodzącym sezonie 2023.


Sezon 2023 zbliża się wielkimi krokami. Riot Games wprowadziło na oficjalne serwery już praktycznie wszystkie nowości i na ich podstawie można stwierdzić plan rozwoju produkcji na ten rok.

Nie jest to też coś, co łatwo przeoczyć. Po przeróżnych dodatkach ułatwiających rozgrywkę można stwierdzić, że deweloperzy postawili na pozyskanie nowych graczy.

Riot chce pozyskać nowe twarze

Po wielu latach rozwoju mechaniki League of Legends i wprowadzaniu nowych elementów, jak przedmioty, runy i bohaterowie, teraz czas na uporządkowanie tego wszystkiego i zmniejszenie progu wejścia. Ten, jak zapewne każdy wie, jest ogromny i nowo przybyły gracz musi przyswoić ogrom wiedzy.

Mowa tutaj między innymi o kilkuset przedmiotach, runach i oczywiście umiejętnościach postaci. Teraz można przeskoczyć kilka kroków. Wszystko to za sprawą nowości. Są nimi:

  • Sugestie wybierania odpowiedniej ścieżki podążania w dżungli,
  • Ułatwienie lasu,
  • Proponowane ulepszenia umiejętności,
  • Automatyczne tworzenie stron na runy pod styl gry postacią,
  • Nowe pingi.

Chociaż wielu starym wyjadaczom się to nie podoba i uważają, że rozgrywka staje się zbyt łatwa, trudno jest nie dziwić się Riotowi. Akcje promocyjne gry są na wysokim poziomie i wiele osób doskonale wie, czym jest Liga. Szczególnie po ogromnym sukcesie serialu animowanego „Arcane” na Netflixie. Odstrasza od gry jedno – poziom trudności.

Riot nie może ułatwić rozgrywki samej w sobie. Wtedy byłby to ogromny strzał w kolano i odeszłoby wielu graczy. Może jednak to usprawnić. Sugerowanie wyboru run lub maksowania umiejętności nie ma wpływu na osoby, które wiedzą, jak chcą grać. Pomaga natomiast świeżym twarzom, które nie do końca wiedzą, jak coś działa. Warto zauważyć, że zwiększy się tym samym poziom w najniższych dywizjach. Nowi gracze będą popełniać mniej błędów technicznych i będą mogli skupić się na meczu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends