w

W jaki sposób Viego z LoLa stał się tak silny? Imię nadchodzącej postaci zostało ujawnione już w kwietniu?

Dlaczego Viego walczący w pojedynkę jest w stanie sam stawić czoła całej Runeterze?


Na serwerach live gracze League of Legends mogą już brać udział w wydarzeniu, w którym podejmują się walki ze zrujnowaniem, które powoli przejmuje całą Runeterrę. W tej krainie można znaleźć jednak wiele przepotężnych postaci, które zdawałoby się mogłyby stawić czoła Viego w pojedynkę (5 najsilniejszych bohaterów z League of legends względem lore. Kto jest najpotężniejszy w całym LoLu?). Jeden z Rioterów odniósł się do tego, jak Viego zdobył swoją aktualną moc.

Dlaczego Viego jest tak silny?

Projektant Ryan „Reav3” Mireles – główny producent ds. bohaterów podzielił się naprawdę krótkim opisem tego, w jaki sposób Viego stał się tak silny.

Miało to zostać ujawnione razem z Vex na moment przed wydarzeniem. Jest to wyjaśnione w visual noveli, ale z racji, że wstępnie miało wydarzyć się przed eventem, wyjaśnię to tutaj. Do tego momentu Viego był silny, ale nie wystarczająco, aby doprowadzić do globalnego zrujnowania. W tym momencie poznaje on Vex, która podróżuje z Shadow Isles do Bandle City. Ta zaklina Viego przy pomocy duchowej magii ze świata Yordli, aby znacząco wzmocnić bohatera. To sprawia, że Viego jest w stanie siać zrujnowanie w całej Runeterze i staje się niesamowicie potężny. Bez pomocy Vex nie byłby do tego zdolny.

Imię kolejnej postaci zostało odkryte przez graczy już kilka dni temu. Z plików udało się wydobyć również kilka grafik, które prawdopodobnie pochodzą z visual noveli, która pozwala graczom na branie udziału w wydarzeniach mających miejsce w Runeterze (Nowa postać w LoLu nie nazywa się Norra, a Vex? Odkryto jej tajemnice bezpośrednio w plikach gry).

Co ciekawe fani zauważyli również, że imię bohaterki zostało ujawnione już w kwietniu tego roku w momencie wypuszczenia przez Riot roadmapy, mówiącej o nadchodzących championach.

Jednym z nagłówków, który pojawił się we wpisie, było stwierdzenie „Life Can Be So Vexing” co można przetłumaczyć jako „Życie może być tak dokuczliwe”. Gra słów polega na umieszczeniu w tytule imienia Vex, które, jak się okazuje, należy do postaci opisywanej w akapicie znajdującym się zaraz pod wspomnianym nagłówkiem.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Riot w taki sposób bawi się z graczami, ukrywając wskazówki dotyczące kolejnych bohaterów. Podczas filmu opisującego nadchodzące do League of Legends wydarzenia podczas 10-lecia produkcji padło wiele słów nawiązujących do profesji krawcowej, co sugerowało nadejście do gry Isoldy – ukochanej Viego (Dlaczego to żona Viego prawdopodobnie będzie jedną z przyszłych postaci w LoLu?). Po paru miesiącach okazało się, że Riot tak naprawdę planował wydać lalkę, która została stworzona przez wspomnianą postać Isoldy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends