w

W LoLu śmieją się z tych spadków win ratio Yuumi. To właśnie wtedy grają nią niedzielni gracze?

Nagłe spadki współczynnika wygranych Yuumi stały się powodem żartów wśród społeczności LoLa.


Magiczna Kotka to naprawdę specyficzna bohaterka League of Legends. Wyróżnia się nie tylko uroczym wyglądem, ale także nietypowym zestawem umiejętności, który zupełnie inaczej podchodzi do roli wsparcia na Summoner’s Rift. Jej mechanika przyłączenia się do innego championa, co daje jej nietykalność, wywołała niemałe dyskusje wśród fanów tego tytułu.

Przez swoje nietypowe skille, Yuumi zdobyła wielu przeciwników, którzy szczerze jej nienawidzą i uważają, że granie nią nie wymaga żadnej wiedzy o grze. W sieci pojawiło się wiele żartów, że postać jest tak łatwa, że da się nią wygrywać rozgrywki, nawet jeśli drugą ręką robi się obiad lub sprząta pokój.

Osoby nielubiące Magicznej Kotki znalazły kolejny powód, by wyśmiewać jej fanów. Tym razem chodzi o drastyczne spadki win ratio.

Niedzielni gracze Yuumi?

Na stronie ze statystykami lolalytics.com można zauważyć, że współczynnik wygranych Yuumi zaliczył w ostatnim czasie mocne spadki. Nie chodzi jednak o równomierny spadek, ale pewne okresy, w których kotka przegrywa znacznie więcej gier.

Niebieska linia to gracze z Diamentu, a to właśnie ich często oskarża się o boostowanie, szczególnie jeśli są mainami Yuumi i grają w duo z zaufanym ADC.

Niektórzy śmieją się, że tak drastyczne spadki oznaczają napływ niedzielnych graczy, który postanowili pograć Yuumi w wolne weekendy czy przerwę pomiędzy świętami a sylwestrem.

Pomijając tę ciekawostkę, warto zobaczyć, jak ogólnie radzi sobie wspomniana bohaterka. Obecnie jej współczynnik wygranych wynosi nieco ponad 47%, a sama postać znajduje się w tierze C+. Oznacza to, że końcówka grudnia nie była dla niej zbyt dobrym czasem.

Obecnie jest o wiele więcej silniejszych championów wsparcia. Dobrym przykładem może być Sona, która wygrywa 53,75% gier czy Maokai i Janna, których win ratio wynosi około 53%.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends