w

W sierpniu gracze sprawdzą efekty kilkumiesięcznych prac Riotu nad najbardziej zbugowanym elementem LoLa

Riot ogłosił, że na serwery testowe wypuszczą coś, co jak czytamy jest absolutnie najważniejszą zmianą, jaką mogą wprowadzić, by ulepszyć ten jeden element.


W sierpniu LoLem nieco zatrzęsie, najpierw na serwerze testowym, a kilka patchy później także klientem live. O co tutaj konkretnie chodzi? Riot w sierpniu będzie aktualizował jądro Chromium. Oczywiście nikomu to nic nie mówi, natomiast jak piszą deweloperzy, jest to “przeglądarka stanowiąca serce architektury klienta League.

Tak, w największym skrócie zmieni się klient LoLa:

“Ostatnio zaktualizowaliśmy CEF w listopadzie 2019 roku do wersji 74, a w chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja to CEF 91.”

Gracze już się szykują

Jak tylko pojawiła się informacja o dużej aktualizacji klienta, gracze zaczęli się przerzucać tym, jak świetnie obecnie on działa. Ta wymiana zdań, mówi chyba wszystko. Jeden gracz cieszy się, że to koniec otrzymywania powiadomień o czymś, co stało się cztery lata temu. Drugi wspomina, że od dwóch lat nie można wysyłać u niego podarunków. Trzeci się cieszy, że wróciła u niego opcja transferu konta. Wygląda to przekomicznie.

Trudno tutaj mówić o nowym kliencie, natomiast faktycznie Riot przez kilka miesięcy pracował na ten moment. Oczywiście nikomu nie chce się czytać pełnego opisu zmian, więc jeżeli je pominiecie, to musicie wiedzieć tyle, że polepszy się mnóstwo rzeczy, przynajmniej teoretycznie. Będą to:

  • Redukcja awarii klienta
  • Poprawa kompatybilności
  • Poprawa działania animacji
  • Zwiększenie liczby klatek na sekundę
  • Efektywniejsze wykorzystanie mocy procesora
  • Poprawa działania JavaScript

Warto tutaj wspomnieć, że nie ma to nic wspólnego z tymi wszystkimi zmianami, jakie Riot planuje w kolejnych miesiącach. Na pewno kojarzycie nowości pokroju tytułów etc. – to jeszcze nie teraz.

Banner-2.jpg

Gracze śmieją się, że Riot najpierw musi naprawić coś, by dopiero potem to zepsuć. Trudno jednak powiedzieć, jak to finalnie wszystko wyjdzie. Na pewno społeczność jest pełna obaw, wszyscy szykują się na czasowe niedostępności serwerów testowych.

Do zrobienia po tej aktualizacji będzie jeszcze szereg innych rzeczy. Deweloperzy mają na oku takie błędu, jak:

  • Problemy z łącznością panelu społeczności.
  • Problemy z wczytywaniem listy znajomych, wyświetlaniem niewłaściwego statusu, zapełnianiem listy znajomych.
  • Znikanie informacji rankingowych z karty gracza podczas normalnej gry.
  • Migotanie ekranów rozłączenia, smutnego Poro i wczytywania listy znajomych podczas uruchamiania.

Nie wiadomo, kiedy zostanie to naprawione, gdyż “Te prace zostały wstrzymane, ponieważ obecnie koncentrujemy się na ukończeniu aktualizacji CEF”.