w

Widowiskowa ucieczka na Summoner’s Rift, którą trudno będzie potwórzyć. Lillia omijała całą drużynę

Jeden z graczy dał radę uciec przed grupą przeciwników. Jak to zrobił?


Każdy gracz League of Legends prawdopodobnie choć raz doświadczył widowiskowej ucieczki przed przeciwną drużyną. Tego typu sytuacje nierzadko zdarzają się przypadkiem i czasem trudno uwierzyć, że wyszło się cało z krytycznej sytuacji.

Liczba mobilnych bohaterów w grze jest ogromna i twórcy stale ją zwiększają. Postacie mogą uciekać na wiele sposobów – dashując, znikają, przeskakując przez ściany czy przyspieszając swój movement speed na różne sposoby.

Ucieczka w wykonaniu Lillii

Gracz o nicku Johnsley miał niesamowite szczęście. W sieci pojawił się klip, którzy zaczyna się od akcji na górnej alei. Widać, że Lillia ucieka przed wrogim Volibearem. W pewnym momencie jej poziom zdrowia spada na tyle, że decyduje się użyć Błysku. Jeszcze nie wie, że już za chwile będzie musiała uciekać przed całą przeciwną drużyną.

Bohaterka kieruje się w dół rzeki, ponieważ nie jest świadoma, że czeka tam kilku wrogów. Ci, gdy tylko widzą łatwy cel, próbują złapać ją i jak najszybciej zabić. Już po chwili postać musi uciekać przed masą nadlatujących pocisków. Goni ją Lee Sin, do którego dołącza Vex, Blitzcrank i Jhin.

Lillia cały czas stara się atakować wrogów swoim Q, by bierna część umiejętności stale była aktywna.

Jak kończy się ten widowiskowy pościg?

Jak widać, mimo że przeciwnicy naprawdę się starali i wykorzystali w pościgu sporo umiejętności, to Lillia wyszła z tego cało. Pod koniec pościgu pomogli jej koledzy z drużyny, choć trzeba przyznać, że bohatera radziła sobie naprawdę dobrze, jeśli chodzi o omijanie wrogich pocisków.

Tego typu sytuacje pokazują, że nigdy nie wolno się poddawać, ponieważ można wyjść nawet z najbardziej opłakanej sytuacji. Wystarczy zachować zimną krew i liczyć na odrobinę szczęścia. Ostatecznie to drużyna niebieska wygrała grę.