Wunder ujawnia, że Janna na TOPie była pomysłem społeczności LoLa i pomogła G2 w pokonaniu Fnatic

League of Legends

Reklama

Wunder tłumaczy, w jaki sposób gracze pomogli wygrać G2 z Fnatic.

Reklama


Legendarny mecz, który praktycznie zawsze cieszy się dużą uwagą publiczności, został rozegrany w sobotę 7 marca. Według Martina „Wunder” Hansena duży wpływ na wygraną miał jeden z postów w popularnym serwisie Reddit.

Społeczność pomaga w wygrywaniu z Fnatic

LEC to jedno z najczęściej oglądanych spotkań w Europie. Nigdy w zasadzie nie wiadomo, kto wygra, a oba składy grają na naprawdę wysokim poziomie.

Starcie pomiędzy G2 Esports a Fnatic wywołało wiele emocji. Obie drużyny w tym sezonie przegrały tylko trzy mecze, co pokazuje potęgę zawodników.

Reklama

Mecz zakończył się porażką pomarańczowych, którzy spadli na drugą pozycję w tabeli razem z Origen, a G2 Esports uzyskało tytuł lidera. Jak podaje toplaner G2, duży wpływ na wygraną miała społeczność, która zdradziła nową taktykę „Janna TOP”, o której pisaliśmy w tym artykule.

ZOBACZ – Patch 10.6 w LoLu. Kto dostanie buffa, a kto nerfa? Plany Riotu

Pomimo tego, iż większość składu Jankosa była złożona ze standardowych postaci, wspierająca na topie była czymś kompletnie oderwanym od rzeczywistości.

  • Mikyx: Yuumi
  • Caps: Ezreal
  • Perkz: Akali
  • Jankos: Olaf

Fnatic prowadziło złotem w meczu do ponad 32 minuty, tylko po to, aby później utracić przewagę i pokazać, że ciężko jest wygrać z Yuumi oraz Janną osłaniającą Olafa, Akali i Ezreala. Genialne tarcze, podrzucenia i lecząca bryza sprawiły, że zespół Rekklesa nie był w stanie zadać tylu obrażeń, aby powalić carry przeciwnika. Po spotkaniu Wunder postanowił skomentować zaistniałą sytuację:

To zabawne, nigdy tak naprawdę nie grałem Janną. Wczoraj zagrałem nią jednego lub dwa scrimy. Zrozumiałem wtedy, że to działa. Pierwotnie widziałem jej wskaźnik wygranych na Reddicie.

Widziałem wątek na Reddicie, że Janna ma wskaźnik wygranych na poziomie 56% i pomyślałem, że spróbuję. Miało to sens na Setta. Nigdy wcześniej tak naprawdę nią nie grałem, więc chyba nie wymaga to zbyt wielu umiejętności? Albo jestem wspierającym w sercu.

Zawodnik wiedział również, że została osłabiona w patchu 10.5 i jest to ostania szansa na tego typu wybór.

To ostatni raz, kiedy możemy grać tego typu rzeczy na scenie, więc po prostu musiałem to zrobić.

ZOBACZ – Riot: „Wasze głosy (i memy) były głośne i jasne”. Developerzy przywrócą portrety do TFT

Cały mecz możecie obejrzeć poniżej.

Video

Kto wie, może w tym roku Reddit otrzyma MVP wiosennego sezonu LEC zamiast Jankosa?

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej